Malé kuchyne a žiadna klaustrofóbia: Týchto 5 trikov je cesta, ako to dosiahnuť

Kuchyne | 01.04.2019

Niektoré kuchyne sa musia vtesnať do mini priestorov, no potrebujú zvládať to, čo aj tie, ktoré majú k dispozícii poriadnu porciu metrov štvorcových. Samozrejme, bez klaustrofóbie pri varení aj počas jedenia. A predstavte si, dá sa to!

Poličky do výšky

Len zopár metrov štvorcových k dispozícii je obmedzujúcich, no priestor steny majú všetky kuchyne, preto je v malom priestore škoda ho nevyužiť. Správne vyskladaný rebríček z poličiek totiž vyčistí priestor od pocitu, že sa steny približujú či na vás padajú, čo sú typické prejavy klaustrofóbie.

Pozrite si aj: Najhoršie zlozvyky pri čistení kuchyne: Toto určite robíte zle!

Poličky pritom môžete poňať v štýle úplne kuchynskom. Farbami aj obsadením. Roztrháte tak vplyv stien na psychiku.

 

Inovatívne stoličky

Ideálne budú tie barové a užšie, prípadne tie, ktoré sa dajú zasúvať pod stôl. Kuchyňa bude pôsobiť podstatne menej stiesnene, ak nebude preplnená nábytkom. Myslite na to, čo by sa dalo v prípade nepoužívania taktne schovať, upratať, vymazať z priestoru.

Pozrite si aj: Už žiadna elektrická zásuvka v kuchyni: Takto ich elegantne zamaskujete

Dajte si zelenú

Zelené rastliny spravia všetko krajšie a optimistickejšie. Dokonca aj malú kuchyňu. Priestor nie je nikdy tak malý, aby sa do neho nevtesnal aspoň kúsok zelene. Ak už nič iné, aspoň svieže bylinky, ktoré zužitkujete aj pri varení. Čerstvá zeleň zbavuje zlých pocitov z obmedzených priestorov.

 

Biela na bielej

Tón v tóne sa dá aplikovať aj v prípade bielej farby. Ak ale máte malú kuchyňu s výstrelkami v podobe pestrých a sýtych farieb, nebude to príliš na mieste. Biela v bielej za iných okolností priestor prežiari, odľahčí a nebude tak stiesňujúci. Farebným doplnkom pravdaže nič nestojí v ceste. Práve naopak, sú vysoko žiadané.

 

Zahrejte ju kobercom

Malý priestor potrebujete zútulniť a na to sa ideálne hodí malý koberec či behúň pred pracovnou doskou. Koberec priestor zbaví chladu a sterility, navyše, vytvorí akúsi pozemnú divíziu farebnosti, tepla a útulnosti, čím pôsobí na psychiku určite lepšie ako holá dlažba.

Pozrite si aj: Kuchynská linka bez vrchných skriniek: Dá sa to aj inak!

Inšpirujte sa v našej galérii veľmi štýlovo zariadenými kuchyňami.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia