Túto vec v kuchyni všetci podceňujete! Dokáže ale úplne zmeniť celý priestor

Kuchyne | 01.04.2019

Sú kusy nábytku, ktoré vedia v priestore doslova čarovať. Práve preto je zásadné neignorovať ich, ale vybrať si tie najlepšie! Pýtate sa, čo máme na mysli?

Jednoznačne barové stoličky! Tie sú v kuchyniach čoraz viac populárnejšie. Kedysi ojedinelé kusy nábytku dnes nájdete v rôznych prevedeniach a v dizajnoch. Podľa čoho vyberať a aké sú najnovšie trendy?

Prečítajte si aj: TOTO robí priveľa elektroniky v izbe s vašimi deťmi!

Moderné kuchyne bez barových stoličiek uvidíte už len málokedy, pričom len zriedkavo plnia úlohu dekorácie. V dnešnej uponáhľanej dobe sú plnohodnotnou súčasťou každej kuchyne. Netreba však podceňovať ich výber, je potrebné zvážiť nielen vizuálnu stránku, ale aj funkčnosť.

 

Vyberte tú správnu

Najdôležitejšou je, samozrejme, praktická stránka a využitie. Je preto dobré, aby ste si vybrali takú barovú stoličku, ktorá bude spĺňať niekoľko nevyhnutných kritérií. Veľkú dôležitosť zohráva materiálové prevedenie, tu by ste sa mali vyhýbať najmä tenkému čalúneniu či tenkej vrstve umelej kože.

Prečítajte si aj: Stôl otočený do TEJTO strany znižuje vašu koncentráciu: Nepracujte tam ani neplaťte účty

Ďalším dôležitým kritériom je, či zvolíte operadlo. Ak barové stoličky kupujete viac-menej ako dekoráciu, na občasné posadávanie alebo opieranie sa, pokojne siahnite po stoličke bez operadla, ak ich však plánujete naplno využívať, odporúčame vybrať takú, ktorá MÁ operadlo.

Prečítajte si aj: Máte malého školáka? Potom doplňte do jeho izby TIETO veci, bude ich potrebovať

Nemenej dôležitým kritériom je stupienok pre nohy. Zíde sa akýkoľvek, najlepšie pre obe nohy. Mal by byť v správnej výške, tak aby naň počas sedenia nohy dosiahli.

 

Čo je IN

Trendy barových stoličiek idú ruka v ruke s kuchynskými trendmi. Najhorúcejšími sú industriálny či škandinávsky štýl, ktorý sa vyznačuje svojou jednoduchosťou. Trendom na rok 2019 budú barové stoličky potiahnuté mäkkým zamatovým čalúnením. Tie dodajú šmrnc moderným kuchyniam, ale oživia aj tradičnejšie kuchyne.

Prečítaje si aj: Zariaďujete izbu pre bábätko? Polovica vecí je zbytočná, na 100 % ich tam máte tiež

Barová stolička v industriálnom štýle sa skvele hodí ku kuchyni založenej na materiáloch, ako je nerez, oceľ, železo, hrubé drevo alebo sklo. Ak vaša kuchyňa pozostáva z týchto materiálov, neváhajte a vyberte si barovú stoličku v tomto jedinečnom štýle.

Prečítajte si aj: Hluché miesta v byte: Pozrite sa, ako sa dajú využiť!

Naopak, ak ste fanúšikom tzv. škandinávskeho štýlu, zvoľte stoličku s jednoduchým dizajnom. Veď predsa nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása. Ak chcete experimentovať, pokojne zvoľte kontrastné farby.

 

Kus nábytku za pár eur

Poslednou položkou je cena, výber je však dnes už taký veľký, že pokojne nájdete krásny kúsok za pár eur. Samozrejme, ak chcete niečo kvalitnejšie, je potrebné si aj priplatiť. Avšak garantujeme vám, že barová stolička je veľmi dobrá investícia, pretože tento malý kus nábytku dokáže zmeniť vzhľad vašej kuchyne na nepoznanie.

Prečítajte si aj: Betónové podlahy majú plusy a mínusy: Treba vedieť, na čo si dať pozor

Ako vo všetkom - aj v tomto prípade však platí, že pri barových stoličkách je najideálnejšie priame vyskúšanie si toho, ako vám "sedí", ako sa na ňu dá vysadnúť, ale aj to, ako sa správa pri zosadaní. Pre ochranu a lepší pocit určite vyberajte také, ktoré majú zaťažený spodok.

O tom, že kuchyňa bez barovej stoličky je ako muž bez ženy, sa presvedčíte v našej galérii.

Autor: Ľudmila

Focus Media

Video

Diskusia