Tie najúžasnejšie kúpeľňové inšpirácie

Kúpeľne | 05.09.2008

Kúpeľňa už dávno nie je len miestom, kam sa chodíme osprchovať, učesať, či umyť si ruky. Kúpeľňa je pre mnohých z nás miestom, kam si chodíme oddýchnuť, zrelaxovať a uvoľniť sa po náročnom dni. Domáci wellness sa však len ťažko dá realizovať v umakartovej bunke 1,5x1,5 metra. Našli sme preto pre vás tie najlepšie kúpeľňové inšpirácie... Predstavujeme vám kúpeľne, z ktorých jednoducho nebudete chcieť odísť!

Luxus menom okno
V panelákových bytoch o tom môžete väčšinou len snívať! No ak práve plánujete či staviate dom, pouvažujte nad oknom v kúpeľni.

Možno sa vám to zdá v prvej chvíli ako zbytočnosť, no časom určite zistíte, že ponoriť sa do vane plnej voňavej peny a pri tom pozorovať oknom hviezdy na oblohe je mimoriadne príjemné a upokojujúce.

Sklobetón namiesto sprchovacieho kúta
Buďte originálni. Na to, aby ste mali dobrý pocit a užívali si očistné slasti naozaj plnými dúškami nepotrebujete hneď najmodernejší sprchovací kút. Dostatok súkromia vám poskytnú aj steny zo sklobetónu, ktoré vytvoria úžasnú kulisu pre vaše vodné radovánky.

Stavte na farby
V kúpeľni sa musíte cítiť najmä príjemne. Preto nech ste vyznávačom akéhokoľvek štýlu, neváhajte práve v tejto miestnosti popustiť uzdu svojej fantázii a zariaďte ju vo svojich obľúbených farbách. Nemusíte sa báť ani odvážnejších a netradičnejších farebných kombinácií. Čo by ste povedali napríklad na karmínovú či tmavo modrú? Netradičné? Určite! Príjemné? Bez debaty!

Dôležité detaily
Aj z jednoduchej kúpeľne môžete vhodnými doplnkami vytvoriť naozaj zaujímavý priestor. Stačí správne vyberať a umiestniť ich na to správne miesto. Farebné uteráky, osvetlenie, sviečky, dózy na kozmetické potreby.... To všetko vytvára celkový dojem z najintímnejšej časti vášho domu či bytu. Dajte si preto záležať, aby ste ich vyberali s citom.