Výhody rohovej vane

Kúpeľne | 16.05.2011

Rohovú vaňu si môžete kúpiť aj napriek tomu, že vaša kúpeľňa nepatrí medzi najväčšie na svete. Výrobcovia totiž prichádzajú s variantmi rohových vaní, ktoré nezaberú príliš miesta a zároveň si udržujú svoje prednosti pohodlného kúpania.

Ideálna pre malý priestor
Rohové vane sa v zásade vyrábajú v dvoch prevedeniach: môžu byť symetrické a asymetrické. Kým prvé sa hodia skôr do väčších a priestrannejších kúpeľní, v ktorých ich elegancia a tvar vynikne najlepšie, asymetrické rohové vane svoje miesto nájdu aj v menšej kúpeľni. Je to vďaka tomu, že sa svojimi netypickým tvarmi dokážu prispôsobiť rôznym priestorovým možnostiam.

Za tento fakt v podstate vďačíme možnosti vyrábať vane z akrylátu, ktorý ja ako materiál do značnej mieri tvárny a prispôsobivý. Preto sa atypické vane najčastejšie vyrábajú práve z neho. No nie je to jediný materiál, kúpiť si môžete aj oceľovú rohovú vaňu so smaltovaným povrchom. Tu však ide o niečo drahšiu alternatívu.

Skutočne pohodlná
Rohovú vaňu si môžete nechať vyrobiť alebo zakúpiť buď v pravom alebo ľavom prevedení, ale hlavne takú., ktorá bude čo najlepšie odrážať priestorové možnosti vašej kúpeľne. Preto nie problém užívať si komfort rohovej vane aj v malej kúpeľni bežného panelákového bytu.

Má väčší objem ako klasická vaňa?
Treba povedať, že áno, ale tento fakt vyplýva už na prvý pohľad zo samotného tvaru a prevedenia rohových vaní. Keď vezmeme do úvaha klasickú vaňu, do ktorej sa vojde takmer 170 litrov, tak do rohovej vane napustíte viac ako 200 litrov. Samozrejme, závisí to od rozmerov rohovej vane, ale čiže napríklad do vane 150x100 centimetrov sa vojde až 210 litrov.

Komfortné riešenie aj pre romantické chvíle
Lenže aj keby ste vnímali jej väčší objem ako určitú nevýhodu, mali by ste sa na to pozrieť trochu inak. V rohovej vani sa môžu pohodlne vykúpať aj dvaja dospelí ľudia naraz a tým pádom sa veľa vody ušetrí. Skúste sa s partnerom „vopchať“ do klasickej vane a pokiaľ práve nepatríte medzi trpaslíkov, uvidíte, aké s tým budú problémy.

Z toho takisto vyplýva, že rohová vaňa je pre romantické kúpeľňové dobrodružstvá ako stvorená. Môžete v nej zažiť komfort aj romantiku zároveň a to bez toho, aby ste sa nejako museli tlačiť.

Ak by ste chceli ešte väčší komfort a relax, rohové vane sa často využívajú aj ako hydromasážne zariadenie. Takýto model však už bude prirodzene o niečo drahší.

Autor: Natália

Focus Media

Video

Diskusia