Jar v kúpeľni

Kúpeľne | 14.03.2012

Väčšina z nás už netrpezlivo pozerá cez okno, či sa už jar definitívne nerozhodla prísť a potešiť nás svojím teplým počasím a príjemnou atmosférou nových začiatkov. Kým však na ňu budeme čakať, môžeme si takú malú jar urobiť aj vo svojej kúpeľni.

Nový deň – nový začiatok
Jari sa zrejme nemôže dočkať aj spoločnosť Sanindusa, pretože sa rozhodla vytvoriť a uviesť na trh veľmi milé dekoračné doplnky s jarnou tematikou pre kúpeľňu. Ide o kolekciu s názvom „New Day“. Ako už samotný názov napovedá, účelom dekorácií je do kúpeľne vniesť pocit niečoho nového, sviežeho a radostného, jedným slovom jarného.

Jar sa totiž nielen vzhľadom na prírodný cyklus, ale aj v našich mysliach spája s novými začiatkami. To v nás vyvolá priam elektrizujúcu energiu, ktorú by sme mali pretaviť aj do dekorácií v našej kúpeľni. Je totiž dobré si uvedomiť tú najpodstatnejšiu úlohu kúpeľne: má nám poskytnú relax tela aj duše, dokonalú očistu a svojím spôsobom môžeme kúpanie dokonca považovať za meditáciu.

V zelenom duchu
V kúpeľni, ktorú vám chceme ukázať, samozrejme dominuje svetlozelená farba, ktorá je ideálna v prípade jarných dekorácií. K nej sa priam fantasticky hodia dve ďalšie farby: jemná hnedá farba dreva a biela farba. Táto kombinácia nám poskytne skvelý základ pre našu jarnú kúpeľňu. Veď nakoniec, zelená je farba sviežosti a prebúdzajúcej sa prírody, hnedá je farbou dreva ako jedného z najprírodnejších materiálov a biela? Tá ich so svojou nevinnosťou výborne dopĺňa.

Halúzky a rohožky
Nič viac to nechce, len na stenu napríklad nalepiť nálepky s jarným florálnym motívom, ako je trebárs halúzka či vyrastajúci stromček, pod umývadlo alebo k vani umiestniť drevenú prírodnú rohožku, na poličku dať sklenú vázu so zelenými halúzkami, povedzme aj umelými, malé zelené uteráky úhľadne ležiace napríklad na skrinke, sklená miska so sviečkami napodobňujúcimi kvetinky a tak ďalej.

Ako môžete vidieť na fotografiách v našej fotogalérií, veľmi zaujímavo vyzerá aj imitácia stromčeka na kamennom podloží alebo aj také obyčajné zelené mydlo na bielom umývadlo. Ako ešte raz pripomíname, všetko je použité v rámci zeleno-hnedo-bielej farebnej kombinácií.

Takže nám už nič iné nezostáva, ako vyjsť tohtoročnej jari trochu v ústrety a vytvoriť si ju či už v našej kúpeľni alebo hocikde v našom domove.

Autor: Blossom

Focus Media

Video

Diskusia