V medenej vani

Kúpeľne | 18.03.2012

Najdominantnejším prvkom vzhľadom na veľkosť je v kúpeľni už tradične vaňa. Práve ona je tým prvkom, ktorý určuje celkový výraz celej miestnosti a od nej záleží, či môžeme kúpeľňu považovať za elegantnú alebo nie. S medenými vaňami máte však úspech zaručený.

Tradičný luxus
Predstavte si úžasný luxus zašlých čias, keď sa ešte veci vyrábali s impozantnou eleganciou a aj normálny človek sa mohol cítiť ako kráľ. Alebo viete čo, vôbec si nepredstavujte! Úplne bude stačiť, keď sa pozriete na tieto kované medené vane od spoločnosti Premier Copper Products.

Predstavujú luxus v tradičnom zmysel slova. Sú elegantné, detailne prepracované, drahé... Keď pominieme ich poslednú spomínanú vlastnosť, jednoznačne ich musíme obdivovať, hoci ich tvar môže byť pre mnohých až príliš archaický. To však súvisí s dnešnou filozofiou vracať sa ku kvalitným veciam a spájať tradičný dizajn s novými materiálmi, technológiami a myšlienkami.

Ideálna do priestoru


Takáto medená vaňa si naozaj plným právom zaslúži byť dominantným prvkom kúpeľne a myslíme to úplne doslova. Vyložene sa totiž hodí do prostriedku priestoru, kde bude svojím zjavom a eleganciou určovať umiestnenie a použitie ďalších kúpeľňových prvkov a zariadení.

Čo poviete: nie je ťažké si ju predstaviť v strede kúpeľne ako voľne stojacu, že? Jej dramatický tvar ju totiž na túto úlohu priam predurčuje. A keby sme jej ešte dopriali okolité prostredie v podobe starožitného dreveného kúpeľňového nábytku spolu s medenými kohútikmi a iným vybavením z tohto materiálu, bolo by to skutočne dokonalé.

Najzaujímavejším na celej vani sú zrejme detaily, ktoré z nej však robia to, čo je. Na mysli napríklad máme niklové kovanie alebo zahnutý rám na jej vrchu. A samozrejme – medené ornamenty v spodnej časti sú rovnako úžasné.

Poriadne ťažká
Za krásu sa však platí, ako hovorí stará múdrosť, s tým sa nedá nič robiť. V prípade spomínaných medených vaní sa ale najprv platí aj ich hmotnosťou. Koľko myslíte, že takáto vaňa váži? Nuž, je to naozaj slušná hmotnosť – viac, ako sto kilogramov. A cena? Bohužiaľ, nedopátrali sme jej, ale buďte si istí, že to veru nebude malá suma.

Autor: Blossom

Focus Media

Video

Diskusia