Netradičné vane, ktoré vám vyrazia dych

Kúpeľne | 23.09.2016

Kreativita prenikla aj do priestorov, kde obvykle očakávame štandardné tvary. Vaňa môže byť malým úzkym korýtkom, ktoré nevybočí z dizajnovej rutiny, ale môže byť aj šperkom ak nie celého bytu, tak minimálne kúpeľne. Niekedy pritom vedia spraviť zásadnú zmenu aj maličkosti.

Hranatý dizajn
Koncept štvorcovej vane v istej rovine pripomína malý bazén. Spodná čas vane samozrejme kopíruje telo ako uliata. Rozhodne sa nemusíte báť, že by sedenie bolo nepríjemné. Práve naopak. Hrany vytvarujú priestor na odkladanie mydla, šampónov aj čajových sviečok. Vlaste až nimi začína v kúpeľni skutočný relax.


Vane na nožičkách
Aktuálne patria asi k tým najvyhľadávanejším a najmodernejším súčasným trendom. Aj preto, že už nie je praxou vaňu iba zakachličkovať. Ako z praktických dôvodov, keďže v prípade poruchy je k odtoku lepší prístup, ale aj kvôli estetike. Celá odkrytá časť vane môže byť biela, ale aj nemusí. Zaujímavé sú vintage spracovania, ktoré majú patinu hrdzavého starého železa, alebo krásne obrazce s nádychom mramorových tónov. Prípadne je možné odkrytú časť vane naladiť, aby kontrastovala s okolím. Nie je nezvyčajné, ak obsahuje aj abstraktné obrazce.

Pozrite sa: Kúpeľne farebné ako lentilky. Šli by ste do toho?

Farebné vnútro
Ak hovoríme o kreatívnejšom zovňajšku, je dobré poznať aj možnosť, že vaňa nemusí byť vo vnútri iba biela. Skúste zmeniť tento zaužívaný pohľad na štandardný odtieň sanity a uvidíte, ako kúpeľňa zrazu ožije.


Návrat do minulosti
Perličkou moderných interiérov je recyklácia starých vizuálov. A to sa týka aj tvarov. Tradičné kade, liatinové typy, plechový dizajn s vyvýšeným operadlom. Môžete sa aj v 21. storočí cítiť ako hradní páni, len čo zatvoríte dvere na kúpeľni. Samozrejme týmto vaniam už nechýbajú moderné prvky a to dodáva takémuto konceptu skutočné čaro netradičného domova.

Inšpirujte sa: Kokok v kúpeľni by ste nečakali, a predsa...

Unikátna ergonómia
Ak si chcete užiť skutočne na maximum a nie je vašou prioritou ušetriť, namodelujte si ergonomickú vaňu. Kopíruje telo, vyzerá však efektívne aj zvonku. Zaujímavé sú aj typy vykrojené do slzičky. Dávno už prekonali obľubou tradičné rohové vane.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia