Premena kúpeľne: Zrod bielej kráľovnej

Kúpeľne | 09.01.2017

Pôvodná kúpeľňa bola presne taká, akú máme mnohí: béžové obkladačky na všetkých stenách, biela sanita, úzky priestor, svietidlo nad zrkadlom. Jej premena je ohromná.

Trik spočíval v jednoduchej myšlienke: získať priestor tým, že rohovú vaňu nahradí sprcha a navodiť ilúziu priestoru bielou farbou a leskom.Kúpeľňa je úzka a nemá okno, čiže žiadne prirodzené svetlo. Majitelia sa preto rozhodli pre kombinované osvetlenie: LEDky na strope sú efektívne a nerušivé, bodové lampičky už nie sú nad zrkadlom, ale po bokoch. Tým vzniká láskavejšie osvetlenie, ktoré je mimoriadne vhodné pri nanášaní mejkapu.Za pozornosť tiež stojí veľkosť zrkadiel a fakt, že nemajú výrazný rám. Vlastne aj samotný rám je zrkadlový, čím sa ešte viac zväčšuje plocha, od ktorej sa môže odrážať svetlo.

Prečítajte si: Vedci určili miesta v domácnosti, kde nám to najlepšie páli


Všetky detaily v kúpeľni pracujú v prospech získania svetla: omietka na stenách je umývateľná a lesklá, obkladačky v sprche sú snehobiele, rovnako ako špárovacia hmota. Navyše, obkladačky nie sú radené do mriežky, ale podobne ako tehly - sčasti sa prekrývajú. Tým vzniká ilúzia, že sprcha je širšia. Dokonca aj podlaha je žiarivo biela.


Namiesto sprchového závesu alebo dvier je čisté, priezračné sklo. Držiaky na uteráky sú horizontálne, jednoduché a hlavne lesklé. Celá kúpeľňa pôsobí veľmi elegantne.

Autor: Nonka