Premena kúpeľne: Stavili na jednoduchosť a vyšlo to!

Kúpeľne | 14.02.2017

Manželia, ktorých bývanie nás zaujalo pekne zrenovovanou kuchyňou, sa pustili aj do druhej veľkej renovácie - kúpeľne.

O „premene" malej kuchynky v tom istom byte si môžete prečítať tu.

Majitelia si kúpili starší byt v pôvodnom stave a rozhodli sa pre nutnú, rýchlu a hlavne nie úplne drahú renováciu dvoch najdôležitejších priestorov: kuchyne a kúpeľne. Keďže kuchynský rozpočet bol o čosi vyšší, pretože zahŕňal vybúranie jednej steny a zamurovanie druhej, nehovoriac o jednotnej drevenej podlahe, ktorá teraz vizuálne spája kuchyňu s obývačkou, na kúpeľni bolo treba trochu ušetriť.


Manželia stavili na jednoduchosť. Žiadne veľké dizajnové vymýšľanie - držali sa striedmosti a praktickosti. Zaujímavým rozhodnutím však bolo, že na rozdiel od väčšinového vkusu, neladili kúpeľňu do béžových či hnedastých tónov, ale vybrali si neutrálne sivé obkladačky.

Pozrite sa: Fantastická premena kúpeľne stála len 60 eur!

Táto kúpeľňa je teda príkladom toho, ako malá zmena farebnosti dokáže priestoru pomôcť. Teplé odtiene by totiž malú kúpeľňu opticky ešte viac zmenšili. Sivé obkladačky nemajú tento efekt. Jemný rozdiel v odtieni dlaždíc - na stenách sú o čosi svetlejšie než na podlahe - vniesol do miestnosti dynamiku. Skvelou „vychytávkou" sú kúpeľňové skrinky, ktoré majú zrkadlové dvierka. A teda takmer splývajú so stenou.

Pozrite sa, ako v tom istom byte dopadla renovácia kuchyne.

Autor: Nonka