Malá kúpeľňa: Super tipy, ako ju využiť naplno

Kúpeľne | 18.04.2017

Áno, väčšina ľudí má malú kúpeľňu. Mnohí sa s tým zmierili, veď na rýchlu hygienu stačí, nie? Jej nevýhody najviac pocítite v rannej špičke, keď je v nej priúzko.

Navyše, keď sa v nej stále do niečoho udriete a po každej návšteve vám pribúdajú nové modriny, je najvyšší čas s ňou niečo urobiť... Inšpirujte sa zaujímavými príkladmi v galérii.

Len potrebné veci
Problém väčšiny malých kúpeľní je, že sú preplnené. K absolútne základnému vybaveniu patrí sprcha, umývadlo, zrkadlo, úložné priestory. Pre práčku môžete nájsť miesto v kuchynskej linke alebo na väčšej chodbe a rovnako kôš na bielizeň môžete ukryť do šatníka. Kozmetiku presuňte do spálne k toaletnému stolíku, aby ste kúpeľňu neblokovali kvôli líčeniu.


Vyhoďte vaňu
Najviac miesta v kúpeľni zaberá vaňa. Do malých kúpeľní všetci odborníci odporúčajú umiestniť sprchovací kút. Najvhodnejší je walk-in - bez vaničky. Nielen preto, že toto riešenie pridá priestoru na veľkosti, ale treba myslieť na budúcnosť. Vstup do sprchy bez vaničky je jednoduchší aj pre starších ľudí. Zástena v sprchovacom kúte musí mať priehľadné sklo, aby pôsobila neviditeľne.

Ako vytvoriť nadčasovú kúpeľňu: Tipy na interiér, ktorý bude stále pekný

Všetko zaveste
Zavesiť môžete naozaj skoro všetko: WC, bidet, nábytok, dokonca aj mini-práčku. Keď uvoľníte miesto na zemi, v priestore sa vám bude lepšie pohybovať a ľahšie upratovať. Závesné toalety majú menšiu hĺbku než stojace typy a skrytá nádržka vytvorí čistejší dizajn. V každom prípade si vyberte umývadlo so skrinkou, získate cenné úložné priestory. Úsporným riešením, ktoré dokáže zastúpiť nábytok, sú niky. Neprepchávajte ich však predmetmi. Uložte do nich len veci, ktoré v kúpeľni nevyhnutne potrebujete.


Svetlo, biela a zrkadlo
Chýbajúce centimetre pridajte kúpeľni opticky. Všetko sa zdá veľké, keď je svetlé. (Asi preto mnohé ženy nerady nosia biele nohavice...) Využite silu bielej vo svojej mini kúpeľni a dajte ju všade - na podlahu, steny. Je to najspoľahlivejší spôsob ako dosiahnuť, aby pôsobila priestrannejšie. Farebnosť kúpeľni pridajte na doplnkoch. Veľmi dôležité je vhodne rozmiestnené osvetlenie. A doslova čary dokáže zrkadlo. Ak ho nalepíte na jednu celú stenu, veľkosť kúpeľne sa vďaka odrazu znásobí.

Malá kúpeľňa: Vynaliezavé nápady, ktoré sa zmestia všade!

Spájajte funkcie
Na zariadenie malej kúpeľni musíte ísť rozumom. Mnohé výrobky sú už dostupné v multifunkčnom prevedení, napríklad práčka so sušičkou, WC s bidetom, vaňa so sprchovacím kútom, dokonca aj WC sa prepojilo s umývadlom. Sprchovací kút bez vaničky môžete v rámci priestoru umiestniť v bezprostrednej blízkosti toalety. Vyspádovaná podlaha zaručí, že prebytočná voda hneď odtečie.

Autor: Radomír