Kúpeľňa PRED renováciou a PO nej: Z nemodernej béžovej je trendová!

Kúpeľne | 19.04.2017

Kúpeľňa, ktorú sa jej majitelia rozhodli zmodernizovať, potrebovala hlavne jednotný koncept. Domáci však neinklinovali k high-tech modernému štýlu, chceli niečo domácke.

Nová kúpeľňa nemusí znamenať minimalistický alebo high-tech štýl, ak to nie je vaša šálka kávy. Ani títo majitelia nechceli kúpeľňu spojenú s toaletou premeniť na supermodernú miestnosť, ktorá by potom neladila so zvyškom domácnosti. Ich vkus bol konzervatívnejší, tradičnejší a domov si predstavovali predovšetkým ako útulné miesto. Pozrite sa, ako renovácia dopadla.


V pôvodnom stave zjavne majitelia v kúpeľni spojenej s WC stavili na osvedčené farby, ktoré neurazia - béžová, biela, čierna. Ak sa však do tejto farebnej trojice pustia „amatéri", neraz to dopadne presne tak, ako v tomto prípade. Prinajlepšom nuda, prinajhoršom plytvanie priestorom a nesúrodosť.

Pozrite sa: Milá premena kúpeľne, ktorú si majitelia urobili vlastnými rukami

V druhom pokuse, čiže po aktuálnej renovácii, však majitelia nezvolili prístup „psíček s mačičkou spolu varia", ale zverili svoje predstavy odborníkom. A zjavne sa obrátili na skúsených interiérových dizajnérov, pretože si vypočuli ich predstavy o štýle a atmosfére a ponúkli majiteľom návrh, ktorý by ich asi nenapadol.


Celkom nová farebná škála kúpeľňu presvetlila bez toho, aby stratila na útulnosti. Kombinácia rôznych typov obkladačiek priestor zaujímavo člení, no ako celok pôsobí harmonicky. Podlaha v kúpeľni je z nezvyčajných, no elegantných dlaždíc. Sprchový kút je oveľa svetlejší a zaujímavejší, odkladanie šampónov vyriešili nikami. Vaňa je priestrannejšia. Kombinácia bielej a modrej vyzerá optimisticky.Pozrite si podrobnosti tejto premeny v galérii pod článkom.

Autor: Nonka