Kúpeľne, z ktorých nespustíte oči: Môžete mať také aj doma!

Kúpeľne | 16.05.2017

V kúpeľni je možné stvoriť osobitý svet. Je to vysoko intímny priestor, kde sa nemusíte báť popustiť uzdu fantázie. Zároveň menšie rozmery umožňujú aj častejšie rekonštrukcie. Preto sa netreba báť estetických zásahov.

Bombastické šesťuholníky
Niekedy je najlepšie pozrieť sa nudnej pravde do očí. Väčšina ľudí si pestuje v kúpeľni hranaté tvary. A to ako na stene, tak aj na podlahe. Klasické dlaždice delíme podľa toho, či sa nám páči viac obdĺžnik, štvorec, malý rozmer, alebo veľký formát. Skúste to však úplne z opačného konca a vytvorte si kúpeľňovú geometriu pomocou šesťuholníkov. Na stene sú skvelé a atraktívne pôsobia aj jednofarebné. Ak pridáte ešte aj mozaikovitý charakter, dostanete orientálnu kúpeľňu, do ktorej budete chodiť nielen na očistu, ale aj na kochanie sa. Šesťuholníky sa hodia na obklady aj podlahy.

Rohy v kúpeľni: Treba ich naplno využiť a tu sú nápady ako na to!

Zlatý nádych
Je vysoko v kurze. Každý dobre pozná, ako atraktívne pôsobia na prvý pohľad zlaté kohútiky a batérie, no zlaté obklady posunuli latky luxusu ešte vyššie. Prirodzene nejde o skutočné zlato, ale kto má neobmedzený rozpočet, môže opustiť bežné finančné hranice aj karátov. Nespraví zle.


Včelie plásty

Ak sa na to spýtate suseda, možno nebude vedieť, o čo ide. Ak však zájdete k dizajnérovi, ten vás pochváli za dobrý výber obkladu. Včelie plásty sú 3D variácie, ktoré svojou štruktúrou imitujú včelí plást. Sú nesmierne moderné a zaujímavé. Rozhodne sa na ne v porovnaní s farebnými obkladačkami dá pozerať s intenzívnejším záujmom. Ak nechcete mať 3D prevedenie, tak sa hodí aj grafika, ktorá takýto štýl naznačí.

Kúpeľne bez vane: Napriek tomu im nič nechýba!

Cementový dizajn
Pre minimalistov a tých, čo nemajú radi leštené povrchy je spásou v kúpeľni nenápadný cementový štýl. Je skutočne dosť surový, ale zato minimálne náročný na údržbu a vydrží roky bez zmeny. Cementová je jemne šedá, preto potrebuje dostatok svetla a napríklad aj zeleň, ale na druhej strane pôsobí nevtieravo a čisto.


3 najčastejšie chyby, ktoré robíme pri zariaďovaní kúpeľne. Vyhli ste sa im?

Marocká modrá
Evokuje diaľavy, ale je veľmi svieža a žiarivá, ako more v Karibiku. Po ataku bežných zemitých farieb sa tak práve svieže modré tóny vracajú do priestoru kúpeľne. Aj v bežnom paneláku sa môžete po ponorení do vane cítiť zrazu ako na exotickej dovolenke. Geometrické vzory už len podčiarkuje vašu záľubu o inovácie.

Kúpeľne však ožívajú množstvom noviniek. Ešte viac inšpirácií nájdete vo fotogalérii.

Autor: Marcos
Zdroj foto: House Beautiful