Čo s uterákmi v kúpeľni: 5 nápadov, ako ich prakticky uskladniť

Kúpeľne | 17.05.2017

Malé kúpeľne majú celkovo problém s ukladaním vecí - ale nadýchané froté uteráky sú špecifický problém, pretože zaberajú veľa miesta. Tu je pár nápadov, ako ich rafinovane uložiť aj v menšom priestore.

1. Flexibilná tyč na sprche
Ak máte na sprcha záves, môžete k nemu pridať ešte jednu paralelnú tyč na vešanie závesov. Ak máte sklo, v obchode s bytovými doplnkami pohľadajte závesné tyče s háčikmi, aké sa používajú napríklad v kuchyni.

Vynaliezavé nápady do malej kúpeľne: Tieto tipy využijete!

2. Využite dvere
Vešiak upevnený na dverách je ideálny spôsob, ako uložiť uteráky, pretože takto skutočne nezaberú veľa miesta. Navyše, otváraním a zatváraním dverí ich môžete aj jemne prevetrať. Ak chcete uteráky naozaj dobre vysušiť, namiesto háčikov na dvete upevnite tyče v rôznych výškach.


3. Priestor nad dverami
Toto riešenie je ideálne pre vyšších ľudí. Nad dverami však všetci môžeme skladovať veci, ktoré používame z času na čas - rezervný toaletný papier, čistiace prostriedky a podobne. Rezervné uteráky sa tiež zídu.

Bavlnené uteráky vo vlhkej kúpeľni sú problematické: Hľadajte radšej tieto prímesy

4. Dvierka z oboch strán
O využívaní vnútornej strany dvierok na skrinkách na odkladanie vecí sme už písali - a podobný princíp možno využiť aj z vonkajšej strany. Na sušenie menších uterákov je to ideálne.


5. Závesné systémy na stene
Možností, ako upevniť vešiaky na uterák na stenu, je mnoho. Zaujímavé a tvorivé príklady nájdete aj v galérii pod článkom.

Autor: Nonka