Premena kúpeľne: Posunula sa skoro o pol storočia

Kúpeľne | 11.06.2017

Stačí jediný pohľad na kvetinový vodopád a sýto oranžový koberec a je jasné, že táto kúpeľňa potrebovala renováciu už pred pár desaťročiami.

Majitelia sa k nej konečne odhodlali, a tak sme doslova svedkami míľových krokov v čase. Z módnej éry 70. rokov totiž preskočíme rovno do 21. storočia. A to je možno malý krok pre ľudstvo, no určite obrovský krok pre túto domácnosť.

Teplé odtiene nie sú vždy ideálne: Pozrite si premenu kúpeľne, v ktorej sa zbavili hnedej a béžovej

V konečnom dôsledku trvala prestavba až 4 mesiace. Bolo to spôsobené tým, že po odstránení tapiet a koberca na domácich čakalo nejedno prekvapenie. Zastaraný dizajn totiž nebola jediná stará a zanedbaná vec v kúpeľni.


Nakoniec však všetko dobre dopadlo (i keď peňaženku bolo treba vyžmýkať do poslednej kvapky). Lososovo ružovú plastovú vaňu sa majitelia rozhodli vyhodiť - a namiesto nej je v kúpeľni veľkorysý sprchovací kút so skleným predelom.

Neuveriteľné: Pozrite sa, ako dokáže zmena farieb a dizajnu „zväčšiť" aj celkom malú kúpeľňu!

Celá kúpeľňa sa nesie v neutrálnych farbách - antracitová dlažba - v sprche z drobnej šesťuholníkovej mozaiky - na stenách biele obkladačky s mramorovým efektom. Skrinky a police v kúpeľni sú z moreného dubového dreva. Celkovo kúpeľňa pôsobí moderne, no zároveň konzervatívne a tak trochu nadčasovo. Domáci teda majú opäť pár desaťročí k dobru - bez nutnosti meniť „retro" dizajn.

Pozrite si podrobnosti tejto renovácie v galérii pod článkom.

Autor: Nonka
Zdroj foto: Houzz