Premena kúpeľne: Aj malý priestor bez okna môže prekvapiť!

Kúpeľne | 15.06.2017

Samozrejme, v predstavách snívame o veľkej kúpeľni, so samostatne stojacou vaňou alebo veľkorysou sprchou so širokou ružicou, však? Realita mnohých z nás vracia do skromnejších pomerov. Aj tie však môžu vyzerať výborne!

Pri pohľade na úvodné fotografie kúpeľne pred renováciou je zjavné, že to nie je žiadna palácová romantika. Minikúpeľňa bez okna, s pomerne chabým osvetlením, obitými stenami a susednou toaletou bez dverí asi nie je nikoho sen. Maximálne nočná mora...

Rýchlo a lacno: 4 nápady, ako si skrášliť kúpeľňu

Zrkadlo v kúpeľni malo čierne okraje, umývadlo a vodovodná batéria sa nezmenili od 70. rokov, kovová vaňa aj obkladačky už mali za sebou nielen lepšie časy, ale aj obdobie nostalgickej „zašlej slávy". A tak nastal čas na renováciu. Našťastie, majiteľka a bytová dekoratérka Mary Lee si s mnohými opravami a zmenami dokázala poradiť sama. A to je pri obmedzenom rozpočte náramne dôležitá vec!


Ako prvé šli dole staré obkladačky a nahradili ich nové. Vzhľadom na naozaj stiesnené priestory majiteľka ostala pri bielej farbe - akurát štvorce nahradili obdĺžniky so zaujímavejším spôsobom ukladania - v tzv. murárskom štýle. Čiže tak, aby dlaždice nelícovali do mriežky, ale mierne sa prekrývali, podobne ako tehly pri stavbe múru. Mimochodom, majiteľka použila tie isté (a pomerne lacné) obkladačky aj na zástenu pri kuchynskej linke. To jednak šetrí náklady, ale tiež príjemne prepája atmosféru v celom (malom) byte.

Premena kúpeľne: Zbavili sa divokých 70. rokov a zariadili si ju nadčasovo a elegantne

Za pozornosť stojí hlavne nápaditý spôsob, akým obkladačky nadväzujú na stenu. Aby obklad nepôsobil neukončene, majiteľka sa rozhodla orámovať keramickú časť steny priečne položenými obkladačkami.


Kúpeľňa je ladená do neutrálnej čierno-bielej kombinácie, ktorá zasa vydrží niekoľko desaťročí. A ak má majiteľka chuť na farebnú zmenu, môže si ju urobiť zmenou závesu, koberčeka pri vani alebo výmenou menších doplnkov.
Najzaujímavejším nápadom v tejto kúpeľni je však iný detail - spôsob, ako do sadrokartónovej deliacej priečky vložiť niku na odkladanie kozmetických prípravkov. Naozaj rafinované!

Autor: Nonka
Zdroj foto: Apartment Therapy