Tieto zmeny potrebuje každá malá kúpeľňa

Kúpeľne | 16.07.2017

Pri menších rozmeroch je potrebné všetky zbytočnosti orezať na minimum. Sú však veci, ktoré „útlejšia" kúpeľňa nutne vyžaduje.

Zakrytie toalety
Paneláky sú známe spájaním kúpeľne s toaletou, lenže aj toto riešenie je potrebné spraviť citlivo. Určite sa vyvarujte tomu, aby bola záchodová misa to prvé, čo uvidíte po vstupe do miestnosti. Absolútne to naruší celý dizajn kúpeľne. V malom priestore totiž výrazná sanita upriami na seba pohľad a už je jedno, ako pekne vyskladáte obkladačky. Myslite na to!

Sivá a predsa sexi: Šedá kúpeľňa vyzerá zaujímavejšie, než si (možno) myslíte!

Plánujte systém osvetlenia
V malej kúpeľni sa často dopúšťame naivnej chyby. Domnievame sa, že stačí jeden hlavný zdroj svetla. Nestačí. Vždy je nutné investovať aj do osvetlenia pri zrkadle. Počet lámp v porovnaní s rozľahlými kúpeľňami by mal ostať totožný, akurát je možné znížiť silu svetelného toku.


Správne rozmery

Pred inštaláciou vybavenia v kúpeľni je nutné počítať s rozmerovou rezervou. To v praxi znemená, že na plániku všetko sedí, toaleta sa dá natlačiť úplne k vani, ale pozor na milimetrové odchýlky pri výstavbe. Môžu všetky sny o dokonalom napasovaní zmariť. Ešte horšie je, ak všetko dokonale sadne ako puzzle a vy zistíte, že priestor je extrémne ubitý. Nechávajte medzi jednotlivými predmetmi minimálne niekoľko centimetrovú rezervu. Ak už nie pre pohodlie, tak preto, že sa bude v škárach usádzať menej vlhka a plesní.

Niky v kúpeľni: Viac než 50 inšpirácií, ako môžu vyzerať

Rohový drez
Rohová vaňa možno nevojde, ale rohový drez s umývadlom a odkladacím priestorom spraví z kúpeľne optického velikána. Treba pripustiť, že v žiadnom inom priestore nie je využitie rohov tak kľúčové, ako v malej kúpeľni. Minimálne nad takýmto dizajnom uvažujte. Ušetrí to miesto a v budúcnosti aj nemálo starostí s odkladacím priestorom.


Zmenšujte vaňu až na sprchový kút

Klasická vaňa v malej kúpeľni je ako päsť na oko. Minimálne je nutné voliť zúžený typ na nohy, alebo ju rovno nahradiť sprchovým kútom. Model zúžený pri nohách voľte pri malých deťoch, kde sa vanička určite zíde, ak ste dospelí, voľte radšej sprchu. Aj na hygienu aj na prípadnú milostnú romantiku.

10 nápadov, ako uložiť veci v kúpeľni: Myslite na ne už pri plánovaní

Stavte na obklad po strop
Ak vytiahnete obklad až po strop a neukončíte ho napríklad v polovici steny, kúpeľňa sa opticky zväčší. Bude pôsobiť minimálne vyššie, čo na vašu pohodu v nej bude pôsobiť omnoho lepšie v porovnaní s pocitom, že sa nemôžete ani poriadne vystrieť.

Autor: Marcos