Premena kúpeľne bez okna: Naozaj na nepoznanie!

Kúpeľne | 17.07.2017

Premena tejto kúpeľne je takmer na neuverenie - niekedy je naozaj najlepšie poradiť sa s odborníkom.

Teoreticky, malá kúpeľňa mala všetky prvky „luxusu", ktorý si človek môže dovoliť v malom byte. Antikorové kovania, mramorové obkladačky, umývadlo s granitovou doskou a skrinkou, zrkadlo so skrytým úložným priestorom. Napriek tomu vyzerala chaoticky, tmavo a preplnene.Majiteľ si mohol povedať, že v malom priestore sa jednoducho nedá veľmi vymýšľať, ale...

10 nápadov, ako si zorganizovať úložné priestory v kúpeľni

...Ale našťastie, fanúšik televíznych bytových premien si povedal, že jeho necelé 4 m² určite môžu vyzerať lepšie. A pod lepšie rozumel hlavne priestrannejšie a elegantnejšie.Dohodol sa so skúseným remeselníkom, ktorý mu dokázal poradiť aj pri voľbe štýlu - a výsledok naozaj stál za to.


Predovšetkým, hoci pôvodné obkladačky mali zaujímavý mramorový efekt, majiteľ ich nahradil novými, veľkoformátovými, s nenápadným špárovaním, aby sa priestor opticky zväčšil. Vzdal sa vane a namiesto nej má v kúpeľni pomerne veľkorysý sprchový kút s nenápadným rámom.Nová kúpeľňa má menej obkladačiek - na stene oproti umývadlu je umývateľná omietka, ktorá vytvára v miestnosti príjemnejšiu akustiku.

Zaujala vás táto premena? Pozrite sa, čo dokáže zmena pár detailov

Všetky prvky sú buď jednofarebné alebo majú nenápadné štruktúry, čo tiež pomáha ilúzii väčšieho priestoru. Podobne, ako kvalitné LED osvetlenie zabudované do stropu.

Viac záberov tejto kúpeľne z rôznych uhlov nájdete v galérii pod článkom.

Autor: Nonka
Zdroj foto: Sweeten