„Zoom“ cez okno do kúpeľne nikto nechce.

Kúpeľne | 11.08.2017

Zabezpečiť v kúpeľni prirodzené svetlo a pravidelné vetranie je pochopiteľne v poriadku, veď ide o miestnosť, v ktorej je viac menej najväčšie teplo, no nie?

Prítomnosť okien zrovna v kúpeľni však môže niesť aj mnohé riziká, a to najmä vtedy, ak sa kúpeľňa nachádza na prízemí. Pohľady susedov môžu z času na čas naskytnúť nie zrovna príjemný pohľad na to, ako sa kúpete či prezliekate, a práve preto je nesmierne dôležité uvedomiť si, aké okno by ste mali zvoliť, ak sa chcete týmto, ale i ďalším nepríjemnostiam jednoznačne vyhnúť! 

Aký tvar by malo mať okno určené do kúpeľne?
Pochopiteľne, že zabezpečiť prirodzené osvetlenie do miestnosti je najlepším rozhodnutím, no nie tak úplne v prípade, keď vyberáte okno do kúpeľne. Pamätajte, že veľké okno môže pôsobiť skôr nepríjemne, teda ak nie je umiestnené v podkroví, kde výhľad smeruje na okolitú krajinu. Jednou z najlepších volieb je dlhšie úzke okno v hornej časti miestnosti, ktoré je zárukou pohodlného otvárania a koniec koncov i komfortu!

A čo sklo?
Ďalším dôležitým rozhodnutím je výber vhodného skla. Stále viac a viac rodín siaha po ornamentnom skle, ktoré je koniec koncov nádherným dizajnovým prvkom. Môže mať rôznu hrúbku či štýl a jednou z najväčších predností je, že takéto sklo je takmer nepriehľadné. Ďalším variantom je mliečne alebo pieskové sklo, vďaka čomu bude vaša intímna zóna ochránená za každých okolností!

Siahnite po žalúziách!
Ak riešite otázku tienenia, vyhnite sa predovšetkým materiálom, ktoré môžu vo vlhkom prostredí meniť tvar. Trebárs drevené žalúzie sú v prípade umiestnenia do kúpeľne neprípustné, keďže vo vlhkom prostredí drevo „pracuje“ a o pár rokov by nepôsobilo zrovna najkrajšie. Siahnite po bambusových či rímskych roletách, čím umocníte jedinečnosť vašej kúpeľne a zabezpečíte dokonalé tienenie, ktoré oceníte najmä počas tohto ročného obdobia.

Platená reklama