5 chýb, ktorým sa vyhnite pri renovácii kúpeľne

Kúpeľne | 10.08.2017

Dobre vymyslieť kúpeľňu, aby bola praktická aj pekná, nie je také ľahké, ako sa zdá. Toto je 5 najčastejších chýb, ktoré možno pri zariaďovaní kúpeľne - alebo pri jej renovácii urobiť.

Predpokladajme, že nová kúpeľňa by mala byť modernejšia a hoci rozpočet málokedy prevyšuje očakávania, mala by vyzerať elegantnejšie a luxusnejšie, než stará kúpeľňa. Pri navrhovaní si teda treba vyberať také riešenia, ktoré. Kúpeľňu pozdvihnú - a nie také, ktoré zvýraznia možné nedostatky.

Minikúpeľňa: Poradíme vám, na čo si dať pozor pri jej navrhovaní

1. Obkladačky
Sanita a obkladačky spravidla predstavujú najväčšie položky v kúpeľni. Ak chceme ušetriť, prípadne rozpočet nedovoľuje tie exkluzívne obklady, na ktoré si robíme zálusk, možno sa vynájsť.Napríklad, zvoliť vybraný (drahší) obklad, ale na menšej ploche - okolo vane, umývadla, sprchy a na stenách, kde to nie je nevyhnutné, zvoliť umývateľnú omietku alebo vodeodolnú tapetu.

Aj tie najobyčajnejšie, obyčajné, lacné obkladačky budú vyzerať zaujímavejšie, ak budú položené zaujímavým spôsobom. Kto povedal, že jediným riešením je pravidelná mriežka?


2. Koberčeky
Malé kúpeľňové koberčeky možno majú super výhodnú cenu, ale kúpeľňu rozhodne nepozdvihnú. Niekedy je lepšie zvoliť väčší koberec, ktorý by rovnako dobre vyzeral napríklad na chodbe alebo v kuchyni. Jednak kúpeľňu zútulní, ale tiež jej dodajú elegantnejší vzhľad.

Toaleta ako kráľovský trón: aj v najmenšej miestnosti sa môžete cítiť elegantne

3. Zrkadlo
Pred 15 rokmi bolo v móde umiestňovať do kúpeľne zrkadlo bez rámov, akoby stena za ním mala zmiznúť. Súčasné trendy však nabádajú opačným smerom. Zrkadlo v zaujímavom ráme dodá kúpeľni charakter, môže byť prejavom vkusu a štýlovosti domácich, a preto výberu zrkadla treba dopriať patričnú pozornosť.


4. Svetlo
V malých kúpeľniach sa zvyčajne uspokojíme s centrálnym osvetlením zhora. A to je chyba! Ak je to čo len trochu možné, mali by sme umiestniť svietidlá nielen zhora, ale aj po oboch stranách zrkadla. Ocenia to nielen dámy, ktoré sa v kúpeľni maľujú.

Kúpeľňové trendy pre rok 2017: Pozrite sa, čo sa práve "nosí" v kúpeľniach

5. Úložný priestor
Nemať v kúpeľni miesto na náhradné uteráky, hygienické potreby, kozmetiku alebo čistiace prostriedky je najväčšia chyba, ktorú možno v tejto miestnosti urobiť. Ideálne je mať viacero možností - napríklad skrinku na kozmetiku za zrkadlom, priestor na uteráky alebo čistiace prostriedky pod umývadlom a podobne.


Autor: Nonka