Ako využiť priestor malej kúpeľne na maximum

Kúpeľne | 25.04.2018

Ako zariadiť tých pár metrov štvorcových vo vašej panelákovej kúpeľni tak, aby v nej nič nechýbalo? S pomocou našich odskúšaných rád urobíte z malej izbietky útulné domáce wellness centrum, ktoré bude funkčné aj estetické.

Kúpeľňa, z ktorej vyžaruje ľahkosť, sviežosť a čistota
Svetlé farby najlepšie pristanú malej kúpeľni – vyberte si obkladové materiály a dlažbu svetlých odtieňov (ideálne tón v tóne). Veľké, lesklé kachličky a malé špáry medzi nimi opticky zväčšia priestor.


Masáž v sprche ako každodenný rituál

Do malých priestorov sa viac ako vaňa hodí sprchový kút s vaničkou, ktorého výhody ocenia najmä rodiny s malými deťmi. Elegantný sprchový kút s dvierkami z číreho skla nezaberie veľa miesta a ak ho vylepšíte o hydromasážny panel, budete mať zo sprchovania pôžitok každý deň.

Práčka so sušičkou

Ak potrebujete do drobnej kúpeľne umiestniť práčku a zároveň si nechcete odoprieť luxus, ktorý poskytuje sušička bielizne, vyberte si práčku, kombinovanú so sušičkou. Na trhu sú dostupné aj také, ktoré majú hĺbku do 45 cm.

Skrinky, poličky a zrkadlá

Kúpeľňová zostava, ktorá kombinuje umývadlo a skrinku, úzka skrinka nad umývadlo či nad práčku patrí medzi klasické úložné riešenia v malej kúpeľni. Môžete však využiť aj iné časti miestnosti – čo tak nainštalovať poličku na mieru nad dvere alebo umiestniť drôtené rohové police do sprchového kúta? Zrkadlové skrinky opticky zväčšujú miestnosť, poskytujú úložný priestor a využijete ich pri líčení a úprave vlasov.

 

Závesné umývadlo a záchod

Investujte do závesného WC a umývadla, vďaka ktorým bude priestor pôsobiť vzdušnejšie (a zjednodušia vám umývanie podlahy).

Malá kúpeľňa volá po minimalizme

Aj veľkorysá kúpeľňa môže pôsobiť zapratane a nehostinne, ak je prepchatá haraburdím. Zvážte, čo všetko v kúpeľni nevyhnutne musí byť a čo si môže nájsť miesto aj inde v byte. Možno prídete na to, že bez zásob uterákov, županov, rastlín v črepníkoch či mušličiek z dovolenky sa vám v kúpeľni bude lepšie dýchať...


Kúpeľňové trendy v roku 2018

Ešte stále nie ste rozhodnutí, ktoré farby a materiály by vám najlepšie pasovali? Ako inšpirácia môže poslúžiť toto video, v ktorom nájdete trendy roku 2018 pre zariaďovanie malej kúpeľne:

Platená reklama

Focus Media

Video

Diskusia