Premena kúpeľne: Inšpirujte sa praktickými vylepšeniami

Kúpeľne | 22.03.2019

Táto kúpeľňa je v starom dome z roku 1920. Posledná rekonštrukcia sa robila v 50. rokoch. Pri najnovšej renovácii však nešlo len o zmenu estetiky.

Aj podľa typu okna ľahko uhádnete, že táto kúpeľňa nie je v slovenskom dome. Nachádza sa totiť v menšom domčeku v USA. Napriek tomu poslúži ako dobrá inšpirácia na kúpeľňové vylepšenia, aké využijete aj u nás.

Pozrite si aj: 3 prvky, ktoré pri rekonštrukcii opticky zväčšili malú kúpeľňu

Pôvodný stav bol dosť smutný, a to nielen pre rozpadávajúci sa nábytok, staromódny kúpeľňový záves a poškodené a nemoderné obklady na stenách. Najväčším problémom bola vlhkosť.


Najväčšia investícia teda šla do rekonštrukcie, ktorú na fotkách „po" nevidíme. Domáci museli kompletne vymeniť vodovodné potrubia, tesnenia a pripojenia. Nás však zaujalo to, čo vidíme - praktické vylepšenia kúpeľne. O čo presne ide?

Pozrite si aj: Premena kúpeľne sa dá urobiť aj v prenajatom byte! A nevyjde draho!

Prvá zmena je jasná - obklad šiel preč a namiesto neho si majitelia vybrali optimistickú svetlomodrú omietku. Farba je vodeodolná a navyše, v malom priestore vytvára omietka príjemnejšiu akustiku než keramický obklad.


Kúpeľňa má aj viacero šikovných riešení - napríklad, police upevnené priamo na stene na odkladanie uterákov. Vyzerá to pekne a motivuje k tomu, aby sme aj uteráky mali pekne poskladané a udržiavané.Ďalší dobrý nápad je plytká skrinka pri umývadle, do ktorej sa vojdú všetky krémy, spreje a kozmetika. Sú poruke a umývadlo je vždy upravené.Zaujímavý nápad je aj zrkadlo na otočnom ramene. Nezacláňa oknu a kúpeľňa vyzerá moderne.

Pozrite si kompletnú premenu tejto kúpeľne v galérii pod článkom.

Autor: Nonka
Zdroj foto: Rachel Eichorn pre Apartment Therapy

Focus Media

Video

Diskusia