Dizajn z Talianska: Vyhoďte z kúpeľne nevzhľadné radiátory, TOTO vám zaručí teplo, ktoré bude štýlové

Kúpeľne | 28.11.2018

Raz darmo, aj Taliani majú potreby ako my, nechcú sa sprchovať v chladnej kúpeľni, ale tiež nechcú, aby im dizajn kazil otrasný radiátor, ktorý sa tam vôbec nehodí...

S príchodom zimných a sychravých dní hľadáme čo najúčinnejší spôsob, ako sa zohriať. Niekomu stačí teplý sveter, hrubé ponožky alebo horúci čaj. Tí zimomravejší považujú za najúčinnejší jedine horúcu sprchu.

Ak patríte k nim, máme pre vás zaujímavý tip - radiátor a sprchu v jednom. Unikátny produkt, ktorý v jedinom kroku ponúka ohrev miestnosti aj vody. Radiátor umožní pohodlné sprchovanie na relatívne malom priestore, ale krásne sa vyníma aj vo veľkej modernej kúpeľni.

Prečítajte si aj: Meníte okná? Poradíme vám, ako si vybrať tie, ktoré sú pre vás najlepšie 

Šikovný radiátor alebo sprcha?

Inovatívny radiátor s názvom Monolite navrhol taliansky dizajnér Fabrizio Batoni. Ide doslova o revolučný krok, pretože radiátor ohrieva vodu na sprchovanie a zároveň aj celú kúpeľňu. Dizajnový stĺp je vyrobený z ocele a okrem výhrevného telesa je v ňom integrovaná sprchová hlavica i ručná sprcha. Okolie pred striekaním vody chráni zástena z 8 mm tvrdeného skla, ktorá je esteticky integrovaná do radiátora. Doplniť ho môžete nerezovým vyhrievaným držiakom na uteráky.

 

Rôzne rozmery a farby

Monolite je dostupný v dvoch rozmeroch (40 a 50 cm) a tiež v rohovej verzii, aby čo najlepšie vyhovoval akejkoľvek kúpeľni. Na výber máte až dvanásť farieb podľa vzorkovníka RAL, no problém nie je ani vami zvolený odtieň. K doplnkovému príslušenstvu patria vnútorné policové regály alebo háčiky na uteráky. Radiátor bez problémov skombinujete so sprchovými vaničkami so šírkou 120, 140 alebo 160 cm.

Prečítajte si aj: Spravte si čelo postele, ako vidíte na obrázku: Toto je presný postup

Aj svetelná terapia

Sprchový radiátor si môžete zadovážiť aj vo verzii Monolite light, ktorý ponúka chromoterapiu (terapiu farebným svetlom), má kaskádovú sprchu a ďalšie trysky. Jeho súčasťou je bohaté príslušenstvo, do ktorého patrí sklenená alebo teaková sprchová vanička a police.

 

Táto verzia radiátora však stojí oveľa viac a jednotlivé funkcie môžete pohodlne ovládať cez 8-palcový vodotesný monitor. Radiátor umožňuje pripojenie na internet a Wi-Fi, takže si môžete počas sprchovania prehliadať internetové stránky alebo počúvať svoje obľúbené skladby.

Stále neveríte? Presvedčte sa o tomto vynáleze v galérii.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia