Von z kúpeľne! Zoznam vecí, ktoré tam nesmú byť: Vyhoďte aj uteráky

Kúpeľne | 07.01.2019

Aj mnoho bežne používaných každodenných predmetov by ste nemali v kúpeľni rozhodne skladovať, viete, ktoré to sú?

Niektoré veci do kúpeľne nepatria. Mali by ste o tom vedieť už pri plánovaní kúpeľne, inak vás nepríjemne prekvapia poruchy a nehody, s ktorými sa skôr či neskôr stretnete.

Už pri plánovaní kúpeľne by ste mali vedieť, že do tejto miestnosti, v ktorej je permanentne kolísajúca vlhkosť a teplota, nepatrí bežný nábytok a tiež osvetlenie. V tomto priestore je vyššia šanca, že sa na svietidlo môže dostať nechtiac voda, ktorá by ho mohla poškodiť a niekoho zraniť. Kúpeľňu je preto nutné rozdeliť do zón špeciálneho, vodeodolného osvetlenia.

Pozrite si aj: Čierno-biela kúpeľňa je zastaralé klišé, poznáme novú kombináciu, ktorú budete milovať!

Podobne môžete postupovať aj s výberom nábytku. Ide nielen o funkcionalitu. Prirodzene, do kúpeľne bežne umiestňujeme aj nábytok, ktorý nemusí mať špeciálne určenie pre túto miestnosť, hlavne ak je z materiálov, ktorým vlhkosť či voda nemôžu ublížiť, napríklad z plastu či skla.

 

Toto von

Sú však aj veci, ktoré nikdy do kúpeľne neumiestňujte. To platí o liekoch a väčšine zdravotných pomôcok. Práve vyššia teplota, ktorú v kúpeľni udržiavame, môže poškodiť či znížiť účinnosť liečív. Rovnako odneste obväzy, náplaste, tampóny, vlhkosť im prosto nepristane.

Pozrite si aj: Kúpeľ verzus sprcha: Čo je lacnejšie a čo zdravšie?

Drogéria i mejkap

V kúpeľni neodkladajte ani prací prášok a celkovo všetky suché a práškové čistiace či kozmetické produkty. Platí to aj pre váš mejkap, ba i očné tiene. Toto prostredie nesvedčí ani vašim šperkom a bižutérii.

 

Ako s elektronikou?

Bežná elektronika by sa nemala v kúpeľni nechávať dlhšiu dobu. Aj keď v tejto miestnosti používate fén, holiaci strojček či iné pomôcky, neskladujte ich priamo tam. Ak sú vlhké alebo mokré, pred uložením by ste ich mali poriadne osušiť.

Uteráky preč tiež!

A v podstate všetky textílie. Áno, rozhodne je príjemné, mať po ruke uterák, skladovať by ste ich však v kúpeľni nemali. Vyššia vlhkosť v poskladaných uterákoch v kombinácii s teplom podporuje rasť plesní. Uteráky radšej uložte blízko pri kúpeľni na dobre vetranom a prístupnom mieste.

Pozrite si v galérii zoznam vecí, ktoré do kúpeľne nepatria!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia