5 dekorácií, ktoré rozžiaria vašu kúpeľňu, neoľutujete!

Kúpeľne | 07.01.2019

Drobné detaily dokážu veľmi rýchlo zmeniť našu náladu na veselšiu. A samozrejme, môžu byť aj užitočné. Ako teda ozvláštniť kúpeľňu pomocou nových doplnkov?

Doplnky v kúpeľni by nemali byť len zbytočné lapače prachu. Vyberajte preto len také doplnky, ktoré budú nielen pekné alebo zaujímavé, ale vám aj poslúžia. Inak sa môže stať, že sa na malom priestore nakopí mnoho neužitočných drobností, čím priestor vizuálne zahltíte.

Zaujímavé svetlá

Pohrajte sa s osvetlením. Výmena krytov na lampách i zmena intenzity osvetlenia dokážu dojem v kúpeľni úplne zmeniť. Intímne osvetlenie navodíte, samozrejme, aj sviečkami, svietnikmi a zabudnúť by ste nemali ani na aromalampy s éterickými olejmi.

Prečítajte si aj: Najlepšie triky, vďaka ktorým bude sprchový kút konečne poriadne čistý

Stojany, poháre a doplnky

Ak máte chuť rýchlo zmeniť svoju kúpeľňu, vymeňte základné doplnky - nádobu alebo stojan na mydlo aj poháre či držiak na zubné kefky. Ak chcete mať všetko zladené, používajte vlastné nádoby na kozmetiku.

 

Či už dávkovač tekutého mydla, alebo iné každodenné nevyhnutnosti, platí to však aj pre ostatnú kozmetiku. V zladených nádobách bude kúpeľňa vyzerať organizovanejšie a prehľadnejšie. Kozmetiku, ktorú nepoužívate denne, ukryte do skriniek či zásuviek, nebudú kaziť vizuálny dojem.

Povezte to textíliami

Krásne voňavé a nadýchané uteráky priam volajú, aby sme po nich siahli. Dobrý dojem dosiahnete aj správnym poskladaním uterákov a zladením osušiek, uterákov i podnožky na podlahe. Nezabúdajte, meniť by ste ich z hygienických dôvodov mali každý tretí deň, uteráky na ruky (a tvár) denne.

Prečítajte si aj: Von z kúpeľne! Zoznam vecí, ktoré tam nesmú byť: Vyhoďte aj uteráky

Kvety, tácky, stojany

Krásnymi doplnkami kúpeľne sú jednoznačne kvetiny. Či už tie kvitnúce, ale aj tie večne zelené. Ak si netrúfate hneď na pestovanie živých, príjemnú službu vám spraví aj umelá orchidea či rôzne večne zelené rastlinky.

 

Keď si potrebujete niečo priniesť a naaranžovať do kúpeľne, skúste použiť malé tácky alebo drevené držiaky. Umiestniť na ne môžete sviečky, kvety, kozmetické prípravky, uteráčiky a hoci aj pohár vína!

Nebojte sa skúšať

Čo takto háčkovaný košík na drobnosti alebo jeho plastová verzia? Alebo si skúste zavesiť do kúpeľne hodinky, obľúbenú mandalu alebo umiestnite zrkadlo do výrazného rámu. A čo by ste povedali na praktickú dekoráciu v podobe stojana z rebríka?

Ďalšie krásne kúpeľňové dekorácie nájdete v našej galérii.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia