Týchto 6 kúpeľňových vychytávok vládne roku 2019: Máte aspoň jednu?

Kúpeľne | 25.02.2019

Premýšľate o renovácii kúpeľne a chcete jej dať modernejší a sviežejší vzhľad? Iste, kúpeľňa musí byť v prvom rade funkčná, ale to neznamená, že nemôže byť atraktívna. Ponúkame vám horúce kúpeľňové trendy pre rok 2019, ktorými sa môžete inšpirovať.

Voľne stojaca vaňa

Solitérne vane bez nôh nemôžu vo vašej novej kúpeľni chýbať. Ponuka je pestrá, preto nelipnite len na klasickej bielej keramike. Zalovte v iných materiáloch, na výber máte aj drevo a kameň. Vaňa bude elegantnou kráskou, ktorej výnimočnosť môže zdôrazniť odlišná farba, napríklad červená či čierna, ale aj kovové prvky, alebo vyvýšená plošina.

Pozrite si aj: Prichádzajú prekvapivé zmeny: Aké budú kúpeľne v roku 2019?

Betón

Betón je v interiéri mimoriadne obľúbený, kúpeľňu nevynímajúc. Je odolný voči vlhkosti a veľmi dobre vyzerá na stene alebo na podlahe. V kúpeľni si ho môžete dopriať i v podobe umývadla a vane. Betón vnáša do kúpeľne moderný a priemyselný pocit a jeho výnimočnosť zdôrazňujú kovové alebo farebné svietidlá.

 

„Metro" obklady

Uvedený pojem označuje obdĺžnikové obkladačky s rozmerom 10 x 20 cm. Zažívajú obrovský návrat a hojne sa používajú v kuchyniach a v kúpeľniach. Skvelé je, že ich vzhľad sa neobmedzuje len na tradičnú bielu. V kúpeľni ich môžete použiť na celé steny a kombinovať s veľkoformátovou dlažbou.

Pozrite si aj: Kúpeľňa s WC: Kedy ich spojiť a kedy radšej rozdeliť?

Zrkadlo

Nadmerné zrkadlá sú úžasné, dokážu v kúpeľni skutočne zázraky. Vizuálne zdvojnásobia priestor a odrážajú svetlo. Celé zrkadlové steny sú ideálne pre moderné a minimalistické priestory. Zrkadlo neplní len funkčnú, ale aj dekoračnú úlohu, preto siahnite po výrazných kúskoch, ktoré majú zaujímavý rám alebo tvar.

Pozrite si aj: Drobné obkladačky v kúpeľni: Povýšia ju na elegantný wellness

Viditeľné inštalácie

Pozoruhodný vzhľad dodajú kúpeľni odhalené inštalácie. V súčasnosti má vodoinštalačný materiál reprezentatívny vzhľad, ktorý netreba maskovať za skrinky ani závesy. Trubky a rozvody z medi spoľahlivo plnia svoju funkciu a zároveň figurujú aj ako štýlová dekorácia.

 

Mozaiková podlaha

Podlaha zaberá veľkú plochu, preto je použitie mozaiky skvelý spôsob, ako vtisnúť kúpeľni vizuálne zaujímavý vzhľad. Mozaiková dlažba je k dispozícii v rôznych materiáloch, takže si ľahko vyberiete. Môžete dokonca miešať a kombinovať jednotlivé tvary a vytvoriť originálnu podlahu.

Pozrite si aj: Najhorúcejšia kúpeľňová vychytávka znie: Sprcha a práčka v jednom! Pozrite si ju 

Viac kúpeľňových vychytávok nájdete v našej galérii.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia