Spálňa prezrádza vašu povahu

Môj byt | 04.01.2011

K najintímnejšej časti každého príbytku patrí bezpochyby spálňa. Je to miestnosť, ktorá je aj pred návštevou skrytá, a preto sa ju snažte zariadiť ako svoje vlastné útočisko pred okolitým svetom. Každá spálňa by preto mala byť podľa vašich predstáv, a zariadená tak, aby ste si v nej dobre oddýchli a zrelaxovali nielen telo, ale aj dušu.

Spálňa v najnovšej móde
Každý má inú predstavu o svojej spálni, a tí, ktorí chcú do domu pustiť najnovší trend, je určená moderná spálňa. Tú si vyberajú hlavne mladšie ročníky, no isto by si v nej našli svoje pohodlie aj tí starší. Posteľ v modernej spálni je postavená nízko, aby medzi spodnou časťou lôžka a podlahou zostalo len minimálne miesto na cirkuláciu vzduchu. Nožičky na posteli tak ako aj na nočných stolíkoch sú preto maximálne skrátené.

Na odkladací priestor pod posteľou  zabudnite, tým však nič nestrácate. Periny a vankúše zostávajú na posteli, čo je zdravší spôsob ustielania. Celé zariadenie trendovej spálne sa vyznačuje v prírodných chladných farbách.

Posteľ, ale aj rôzne doplnky ako vankúše, či taburetky môžu byť čiastočne kožené. Tým sa stáva každá spálňa luxusnejšou. Do modernej spálne sa dáva len toľko nábytku, ktorý nevyhnutne potrebujete.

Spálňa pre romantikov


V každom z nás sa ukrýva tak trochu romantik, no tí čo to neskrývajú sa môžu realizovať aj vo svojej spálni. Romantici – novomanželia alebo zaľúbení partneri „bez papiera“ si romantiku vychutnávajú aj na posteli. Nad veľkou manželskou posteľou nesmie chýbať baldachýn, na posteli zase veľké množstvo vankúšov. Steny spálne ako aj nábytok hrá teplými farbami.

S rôznymi doplnkami sa dá spálňa ešte viac zromantizovať. Stačí použiť nábytok z rotangu, na okná dať závesy, menšie kreslá, či taburetky. Pohľad do takejto spálne navodí pre zaľúbených novomanželov vždy romantickú náladu. A o to predsa ide.

Praktická spálňa
Ako už názov napovedá, spálňa môže byť aj veľmi praktická, a nemusí slúžiť len na oddych. Posteľ má svoj odkladací priestor a v spálni je aj dostatok úložného priestoru vo forme políc na knihy, menších skríň, či väčších nočných stolíkov, kde sa dá pohodlne odložiť kniha, časopis, a miesto si tu nájde aj rádiobudík.

V praktickej spálni, ak to je nevyhnutné kvôli menšiemu obytnému priestoru, sa môže nachádzať aj menšia pracovňa. Celá miestnosť je samozrejme veľmi dobre osvetlená. Všetko má svoje miesto a svoj účel, preto tu nenájdete ani množstvo vankúšov a iných „zbytočností“.

Výstredná spálňa
Spálni sa nevyhýba ani extravagancia. Vyberajú si ju hlavne ľudia, ktorí majú radi drahé materiály. Preto nie je nič výnimočné, že posteľ je z kože, hodvábu alebo semišu. V takejto spálni nechýba ani moderné technika vo forme televízorov s veľkou plochou obrazovkou, či projekčné plocha.

Svoje miesto si tu nájdu aj rôzne hi-fi súpravy, či obrovské zrkadlá. Vo výstredných spálňach prevláda červená, až krvavá farba stien alebo nábytku, ale aj oranžová, či sýto fialová. Ako každá spálňa, aj tá extravagantná odráža povahu majiteľov.

Nech je však vaša spálňa zariadená do akéhokoľvek štýlu, podstatné pre majiteľov, ktorí v nej spávajú by malo byť hlavne pohodlie, aby si dostatočne oddýchli pred vonkajším stresom. Spálňa predsa slúži hlavne na relaxáciu, a naberanie nových síl do ďalších pracovných dní.

Autor: Recber

Focus Media

Video

Diskusia