Aj neutrálny interiér môže byť záživný

Môj byt | 27.09.2013

Aj keď sú nám trendy proti srsti, niekedy sa im neváhame dobrovoľne podvoliť, pretože nám hovoria z duše. Na základe novostavieb sa oboznamujeme so súčasným chápaním tvorby životného priestoru. O kompaktnosť interiérov sa starajú dizajnéri, ktorý nechávajú príbytky dýchať a nezaťažujú ich ako žeriavy nákladné lode.

Bezmyšlienková zóna
Minimalistický vzhľad nahráva uponáhľanej dobe a množstvu vizuálnych vnemov vrátane všade na nás číhajúcej reklamy. Po príchode domov túžime odbremeniť našu myseľ a odpútať sa od vtieravých podnetov. Po vzore japonskej estetiky a škandinávskeho citu pre jednoduchosť sa rozhodli tvorcovia z oblasti priemyselného dizajnu spraviť z príbytku neutrálnu zónu.

Zhmotnenie harmónie
Svetlá paleta farieb v kombinácii s kvalitným materiálom dokážu nezameniteľne podčiarknuť charakter interiéru a vpísať mu nežnosť a ľudskú tvár. Biela pôsobí očistne ako preslávené antické kúpele. O navodenie útulnej atmosféry sa stará prírodné svetlé drevo, ktoré sprostredkováva nielen zrakový, ale aj hmatový zážitok. Zámerom je zhmotniť rovnováhu a harmóniu.

Svetlo, tvary a formát
Bielej farbe sekunduje sivá a čierna, aby jednotlivé miestnosti elegantne zvýraznili. Otvorený priestor a veľkoformátové okná zabezpečujú príliv denného svetla, s ktorým dizajnéri pri zariaďovaní priestoru ďalej pracovali. Téme príbytku prispôsobili aj formát a vzhľad nábytku. Kuchynská linka bez úchytiek by sa pokojne mohla uplatniť bezkonkurenčne i ako obývačková stena.

Detaily tvoria celok
Na unikátnom vyznaní sa ďalej podieľa jedálenský stôl obohatený o dizajnérske stoličky. Nábytkovú zostavu ozvláštňujú originálne poňaté nohy. Doplnky a dekorácie eliminujú neosobný dojem, ktorý nám obvykle sprostredkováva hotelové zariadenie. Nenápadný detail na spôsob reliéfu v rohu jedálenského kúta vytrháva príbytok zo všednosti a nezáživnosti. Aj neutrálny ladený interiér má svoje kvality.

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia