Padne vám do oka: Byt podľahol svojskému štýlu

Môj byt | 29.02.2016

Tento byt je wow efektom sám o sebe. Stačí doňho vstúpiť a dostane sa vám mimovoľne pod kožu. Z nehnuteľnosti z roku 1933 srší podmanivé kúzlo, na ktorom sa podieľa optimálne dispozičné riešenie a cit pre neformálne zariadenie.  Priechodná izba


Do bytu sa vstupuje cez halu, ktorá sprístupňuje všetky miestnosti. Po ľavej strane sa nachádza obývacia izba prepojená s kuchyňou. Spálňa priechodného charakteru sa otvára do spoločenského jadra dvojkrídlovými dvermi. Dostupná je aj zo strany kúpeľne, aby sa nemuselo robiť po byte zbytočne kolečko. Obzvlášť vtedy, keď je prítomná návšteva.

Dizajn zo severu
Rozloha s výmerou 72 metrov štvorcových ponúka dostatočný priestor pre trojčlennú rodinu. Posledná z nevymenovaných miestností je detská izba. Z interiéru bytu plynie príjemná nálada. Neutrálna paleta farieb v kombinácii s drevenými prvkami predstavuje základný princíp škandinávskej estetiky. Kuchyňa by pôsobila príliš obyčajne, keby jej nedominovala tehlová stena.

 
Našli sa aj tonetky
Kuchyňa v tvare L zaujímavo delí pozdĺžny priestor na dve časti. Horný rad skriniek nahradili police z nerezovej ocele, ktoré vizuálne korešpondujú s pracovnou doskou, digestorom a sporákom. Biela linka vnáša do priestoru svetlo. Jedálenský stôl z prírodného dreva dopĺňajú tonetky. Svetlá drevená podlaha sa podieľa na útulnom vyznení miesta.

Skromné zariadenie
Obývaciu izbu tvoria štýlové doplnky z aktuálnej dizajnérskej scény. Zrak má čo robiť, aby prebehol po všetkých zastúpených doplnkoch a obsiahol počet textúr. Spálňa charakterovo nadväzuje na obývaciu izbu. Nástenná výzdoba je reakciou na steny oproti. Neutrálne farby vo forme zariadenia a doplnkov sa prekvapivo nežiada zvýrazniť. Pri okne sa našiel priestor pre písací stôl.

Pozrite si pozorne všetky fotografie bytu a porozmýšľajte, čo vás oslovuje na jednotlivých detailoch.

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia