Bytové zariadenie ako z lega

Môj byt | 05.05.2016

Snáď neexistuje dieťa, ktoré by nepoznalo svetoznámu stavebnicu Lego. Farebné kocky, ktoré vďaka výčnelkom do seba dokonale zapadnú a umožňujú vytvoriť prakticky čokoľvek. Preto niet divu, že kreatívni dizajnéri povýšili túto hračku na kus nábytku.


Šikovné kocky
Pri pohľade na stavebné bloky EverBlock je zrejmé, že ich autor Arnon Rosana sa inšpiroval vzhľadom Lega. Sú však väčšie ako detská skladačka a líšia sa i systémom uzamknutia. Sú však rovnako univerzálne. Ľahko a rýchlo z nich vyskladáte rôzne typy nábytku, dekorácie, alebo deliace priečky v interiéri. Všetko len jednoduchým zacvaknutím, bez použitia lepidla a špeciálnych nástrojov.

Množstvo kombinácií
Polypropylénové bloky sú dostupné v troch veľkostiach a štrnástich farbách, ktoré sú ošetrené proti UV žiareniu. Bloky s veľkosťou 30 x 15 cm, 15 x 15 cm a 7,5 x 15 cm umožňujú rôzne kombinácie. Materiál je plne recyklovateľný, hygienický, antibakteriálny, ľahko sa čistí štandardnými prostriedkami. Do portfólia výrobkov patria aj police a ukončovacie prvky, uvažuje sa s výrobou ďalších prvkov, napríklad kompatibilných okien a dverí či strešnej krytiny. Po úspechu plastových blokov spoločnosť zvažuje i výrobu blokov z kvalitného dreva.


Praktické bývanie
Mohlo by sa zdať, že ide len o hru, ale opak je pravdou. Stavebný systém je vďaka svojej nenáročnosti vhodný pre použitie pri živelných katastrofách či v chudobných krajinách tretieho sveta. Stabilitu a pevnosť obydlia zvýšia výstuže, pre ktoré sa vo vnútri blokov nachádza dutina a použitie rôznych spojovacích prvkov. Pri výstavbe vyšších objektov sa odporúča základné bloky upevniť kotvami k zemi.

Nábytok s nápadom
Pri pohľade na nábytok, ktorý vznikol skladaním z týchto blokov je jasné, že i dospelí sa radi hrajú. Štýlové sedačky, jedálenské a konferenčné stolíky, police - nič nie je nemožné. V kombinácii s mäkkými vankúšmi, sklenenou alebo drevenou doskou sú z nich plne funkčné kusy nábytku. Farebnosť nábytku si zvolíte sami. A keď vás omrzí, jednoducho ho rozložíte a postavíte si možno niečo iné.

Deti ho milujú
Nábytok do detskej izby musí byť iný, aby vyhovoval detským potrebám. Hravý, nápaditý, s vtipom. A presne taký je nábytok z dielne Lola Glamour. Dizajnéri umiestnili prvky stavebnice na rôzne časti nábytku, čím získal hravý vzhľad. Do detskej izby sú ako stvorené i bloky od LunaBlock, ktoré okrem farebných môžu byť aj transparentné a podsvietené.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia