Obývačka: Tipy na farebné kombinácie

Môj byt | 10.07.2018

Biela je síce módna, ale ak sa vám zunovala obývačka v štýle bielej zimnej krajinky, rozvírte energiu v domácnosti aspoň veselými farbami.

Škandinávske interiéry, v ktorých sú nielen steny, ale aj podlaha a nábytok biele, sú oslnivé a písali sme o nich neraz. No ak sa vám z toľkej beloby robia mžiky pred očami, je čas vsadiť na pestré farby. A najmä, nedržať sa pri stene, ale poriadne karnevalovo sa odviazať. Prečo? Pretože obývačka, ako jedna z mála miestností to znesie.


Inšpirujte sa: Pozrite sa, ako upokojujúco pôsobia modbré interiéry

Denný priestor totiž nenesie na svojich pleciach toľko záťaže ako napríklad spálňa - izba, v ktorej sa potrebujeme zrelaxovať a dobre vyspať, čiže by sa nemala niesť v priveľmi intenzívnych odtieňoch. Alebo kuchyňa - srdce domácnosti - ktorá môže vyzerať „divoko" iba vtedy, ak v nej varí mimoriadne pokojná gazdinka. (Alebo keď sú nože skryté na bezpečnom mieste.)


V domoch s vysokým stropom dobre vyzerá intenzívna modrá - dokonca aj na strope. Modrá však existuje v celej škále odtieňov, preto si treba vybrať odtieň, ktorý robí dobre nervom.

Pozrite sa: Zelené interiéry pôsobia magicky

Zaujímavým riešením je aj upokojujúca fialová. Na stenách môže byť napríklad jemná orgovánová alebo levanduľová. Sedačka, hlavne ak je čalúnená hebkou látkou, znesie aj sýte odtiene.


V súčasnosti v interiéroch letí nielen elegantná a nadčasová biela, ale aj mentolová, azúrová alebo zelená.

Autor: Nonka

 

 Focus Media

Video

Diskusia