Najčastejšia chyba, ktorú robia majitelia nového bytu

Môj byt | 05.09.2016

Uhádli by ste, čo je najčastejšou chybou, ktorú vraj robia čerství majitelia bytu? Prekvapivo, údajne je to prvá vec, ktorú mnohí z nás urobia.

Niekto si nasťahuje posteľ alebo položí koberec, ale väčšina z nás začína nasťahovanie do nového maliarskou štetkou. A práve to je chyba, ktorej by sme sa mali vyhnúť. Aspoň podľa interiérových dekoratérov.


Prečo je to chyba? Pretože v obchodoch nájdeme desiatky, dokonca stovky maliarskych farieb. Stovky rôznych odtieňov, ktoré sa v obchode možno líšia iba nepatrne, ale v tom našom konkrétnom byte môžu vypáliť všelijako. Výber tej správnej farby totiž závisí aj od toho, ako dopadá slnko na danom mieste.

Pozrite sa: Toto sú detaily, ktoré u vás doma kazia dojem

I keby sme si do nového bytu priniesli nábytok, ktorý sme mali v starom byte, čiže nepotrebujeme počkať a pouvažovať nad správnou kombináciou, na novom mieste môže vyzerať trochu inak. Stačí, že je miestnosť situovaná na západ namiesto juhu.


Prečítajte si: Toto je 5 najčastejších prešľapov pri zariaďovaní

Hoci to teda neznie najpraktickejšie, ak sa sťahujete do nového, najprv nasťahujte seba - nejaký čas si počkajte, kým svoj nový hrad spoznáte a až potom vymaľujte. Tak je totiž pravdepodobnejšie, že si vyberiete odtieň, ktorý budete mať naozaj radi.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia