Byt s rozlohou 35 m²: Naozaj vydarené bývanie

Môj byt | 07.01.2017

V malom priestore niekedy architekti potrebujú kúzelnícku paličku. Toto „čarovanie" dopadlo výborne.

Architekt Alireza Nemati z moskovského štúdia Bazi mal za úlohu vymyslieť v maličkom bytíku také riešenia, aby sa priestor maximálne využil, no zároveň nepôsobil prepchato. Priestor a čo najviac prirodzeného svetla - to boli dve základné podmienky pre úspešné dokončenie projektu.

Prečítajte si: Garsónka alebo jednoizbák - tieto rady využijete

Architekt sa rozhodol nadvihnúť posteľ - vytvoril pohodlnú a útulnú spaciu kóju, pod ktorou je dosť úložného priestoru. Navyše, kuchynka a obývacia časť sa nachádzajú na opačnom konci, čiže spacia kója je aj tichá. Stále však má pekný výhľad do izby (bytu) a von z okien, takže nepôsobí klaustrofobicky.


Pod spacou kójou sa nachádzajú tri posuvné policové systémy na odkladanie vecí. Kója je zostrojená z borovicového dreva. Zvonku je namorené tmavohnedou farbou, ale vnútri ostalo svetlé, čím v kóji vzniká príjemné, teplé svetlo.


Vstupné dvere a dvere do kúpeľne možno od zvyšku miestnosti oddeliť ťažkým závesom a v obývacej časti tak vytvoriť pokojnejšiu náladu.

Minimalizmus nie je váš štýl? Porite si tento malý bytík zariadený v palácovom štýle

Keďže bytík je naozaj malý, kuchynská linka je biela - odráža tak svetlo do hlbších častí bytu. Kombinácia veľmi jednoduchých tvarov, čistých línií, tmavého dreva a bielych stien je elegantná a nadčasová.

Autor: Nonka