Pivničný byt: 37 m² zaliatych svetlom

Môj byt | 08.02.2017

Aj pivničný byt môže byť svetlý, ak majiteľ myslí na pár vecí. Tieto fotky vás o tom presvedčia.

37 m² nie je veľa a ideálny nie je ani fakt, že sa nachádzajú pod úrovňou chodníka. Malý bytík, do ktorého vás chceme pozvať, vznikol prestavbou pivničných priestorov. Okná sú úuke, na úrovni cesty. Napriek tomu byt prekvapí tým, aký je svetlý a ako sviežo a priestranne pôsobí. Majiteľka totiž urobila pár rozumných rozhodnutí.


Tým prvým bolo nerozblázniť sa s farbami, ale držať sa pekne pri zemi. (Ha.) Všetky steny vrátane stropu sú biele, dokonca aj obkladačky v kúpeľni. Priestor tak pôsobí veľmi svetlo a jednoliato. Podlaha je tiež jednotná. Tým, že sa plochy nedelia, vyzerá bytík svieži a vzdušný.

Inšpirujte sa: Zaujímavá renovácia dvpojizbového bytu

Druhým rozumným rozhodnutím bola skromnosť. Majiteľka si byt nezaplnila množstvom nábytku, dekorácií alebo rozličných detailov. Byt nepôsobí sterilne, ale nie je ani preplnený. Striedmosť a zdržanlivosť pri nákupoch bola v tomto prípade kľúčová.


Tretím vtipným a zároveň bystrým rozhodnutím bolo premeniť bežné veci na bytové doplnky a ozdoby. Napríklad: klobúky na pekných háčikoch na stene sú skvelou dekoráciou a zároveň sú praktické!

Pozrite sa: Modrý bytík ako zo škatuľky

To isté platí pre kuchynskú linku - keďže majiteľka to nepreháňa s vybavením, nepotrebovala mať vrchné skrinky po celej stene. Pekné kúsky - riad, vkusné misy a poháre teda môže mať vystavené na úzkych bielych policiach.

Autor: Nonka