Aj v jednoizbáku a s málom peňazí sa dá bývať štýlovo

Môj byt | 17.02.2017

Bytík s rozlohou 28 m² nemusí pripomínať internátnu izbu, ak mu dodáte šmrnc, ako sa to podarilo tejto mladej šikulke.

V pôvodnom stave byt skutočne pripomínal internát: za dverami sa nachádza miniatúrna predsienka, kde sa sotva vojde jedna osoba - vítanie návštev sa teda deje buď pred bytom alebo až v jedinej miestnosti bytu. Vpravo od dverí sa nachádza minikuchynka bez okna, napravo sú dvere do kúpeľne. To, čo je dnes obývačka aj spálňa bola predtým fádna miestnosť s posteľou uprostred. Majiteľka však využila svoju predstavivosť a vymyslela si lepší plán.


Inšpirujte sa: 5 skvelých nápadov do malých bytov

Predovšetkým, spacia časť putovala hore. Tak sa vlastne byt rozdelil na dve tradičné zóny - spoločenskú a intímnu (alebo dennú a nočnú). Aby odchod do postele bol príjemnejší, než zvyčajné lezenie po rebríku, naplánovala si majiteľka schodíky. Priestor pod posteľou využila ako šatník. Aby nebolo všetko oblečenie na očiach, dá sa skryť za bielu látkovú roletu.Keďže balkón v takomto malom byte by bol zbytočný luxus, vonkajšia stena sa zateplila a zasklila a namiesto pôvodného okna ostal iba deliaci múrik. Úplné vybúranie by totiž stálo viac, než dovolil rozpočet - je na ňom totiž upevnený radiátor.


Pozrite si aj: Byt, v ktorom všetko sympaticky ladí

Poučenie od majiteľky, ak by ste sa chceli pustiť do podobnej rekonštrukcie? „Prestavba vás pravdepodobne vyjde viac, než ste si naplánovali, tak je dobré mať jasno v tom, čo sú priority a čo môže počkať. A tiež: radikálne sa zbavte všetkého, z čoho nemáte radosť alebo čo nie je maximálne praktické!"

Autor: Nonka