Malý byt s veľkým šarmom: 37 m² v starom dome k pohode stačí

Môj byt | 21.04.2017

Dobré nemusí byť veľké - a ak viete narábať s farbami a máte štýl, nepotrebujete palác na to, aby ste vyčarili útulný domov. Tento byt je toho príkladom.

Priznajme si, 37 m² nie je veľa. A to ani v starom dome, ktorý má dosť veľké okná a vysoké stropy. Hoci aj tie pomáhajú príjemnej atmosfére tejto domácnosti. Ale ak bývate hoci aj v paneláku, môže byť práve tento interiér inšpiráciou, ako si zútulniť domácnosť a najmä, do čoho investovať pri renovácii, aby ste dosiahli podobnú pokojnú atmosféru. Presvedčte sa o tom aj v galérii.

Páči sa vám tento štýl bytu? Pozrite si podobný jednoizbák, v ktorom býva dvojica!

Najdôležitejší poznatok, ktorý sme získali z tohto jednoizbového bytu, je, že pri vytváraní tej správnej nálady záleží na veciach, ktoré neraz prehliadame: farba stien (ideálne biela, aby byt vyzeral väčší, čistejší a svetlejší) a typ podláh.


Plávajúce podlahy sú bezpochyby jednou z prvých (a finančne dostupných) riešení, ktoré nám zídu na um. No tie majú v realite niekoľko nevýhod. Okrem možného rizika, že obsahujú škodlivé formaldehydy, je nevýhodou plávajúcej laminátovej podlahy to, že drevo pripomína len pri pohľade zhora. Ak sa na ňu pozeráte pod iným uhlom, je lesklá a navyše, chladná na dotyk. Nemá teda tie vlastnosti, ktoré najviac oceňujeme ne drevo - dojem tepla a útulnosti. Možno teda prvou veľkou investíciou do vlastného bývania by mala byť kvalitná drevená podlaha. A možno aj za cenu toho, že tým pádom budeme dlhšie šetriť na nábytok alebo novú kuchynskú linku.

Byt, v ktorom všetko ladí: Prejdite sa interiérom, kde je staré s novým v harmónii

Tretím zásadným poznatkom, ku ktorému sme dospeli pri pátraní po tajomstve harmonickej domácnosti, je fakt, že ak investujete do kvalitných materiálov, netreba ich v interiéri veľa. Prírodné materiály zvyčajne majú zaujímavú štruktúru a podvedome vyvolávajú upokojujúci dojem. Netreba teda nimi plniť police ani priestor. Stačí pár kúskov a v kombinácii so živými izbovými rastlinami dokonale vyplnia interiér.V galérii pod článkom nájdete viac zaujímavých detailov z tohto milého bytíku.

Autor: Nonka