Nežné bývanie: Zariadili by ste si domácnosť v jemných farbách?

Môj byt | 14.06.2017

Silné emócie, rázne gestá, šokujúce správy... žijeme v časoch krikľavých farieb a hlasných prejavov. Jemnosť sa skrátka nenosí - alebo áno?

V čase, keď 50 odtieňov sivej hovorí o pocitoch, ktoré režú ako žiletka, je ešte vôbec náš zrak schopný rozoznávať desať odtieňov bielej? Sme schopní vnímať jemný rozdiel medzi popolavou a dymovou? Dokázali by ste odlíšiť lososovú od marhuľovej? Vnímate odtiene morských vĺn?

Malý byt s veľkým šarmom: 37 m² si zariadili v odtieňoch piesku

Práve v období, keď sa za najspoľahlivejšiu farbu pre reklamu pokladá červená alebo neónová, si čoraz viac ľudí zariaďuje interiéry v jemných farbách, ktoré by sme inokedy smerovali len do izbičky novorodenca. Akoby si náš zrak potreboval konečne oddýchnuť. Zjemniť vnímanie, ktoré na oči útočia z monitoru počítača až po MHD. Otázka znie: Máme odvahu na jemnosť?

Páči sa vám takýto jemný interiér? Pozrite si jednoizbový byt celý v duchu ružových lupienkov

Jemné odtiene pritom nenájdeme len v spálni - hoci tam by sme nehu očakávali najskôr. Dokonca aj obývačka vyzerá pohodovo, keď sa vyhne obligátnej hnedej. V pastelových odtieňoch sa objavujú aj kuchyne - ako napríklad táto vo farbe oblohy. Jemné odtiene sa najčastejšie objavujú na veľkých plochách - napríklad na stenách, no ani na nábytku nevyzerajú zle...

Úsporné bývanie: Prejdite sa domom, ktorý má len 13 metrov štvorcových

Prejdite sa galériou pod článkom a možno aj vás navnadia na zmenu interiéru.
Pretože kto v živote neocení trochu jemnosti, však? ;)

Autor: Nonka