Jednoizbový byt ladený v dvoch farbách: Jeho elegancia nikdy nevyjde z módy

Môj byt | 14.07.2017

Tento interiér je dobrým príkladom toho, že byty nemusia byť nevyhnutne ladené do béžových a hnedých odtieňov, aby vyzerali útulne.

Maličký jednoizbový byt má výhodu starých bytových domov - vysoký strop a veľké okná. Vďaka tomu bolo možné tento byt rozdeliť horizontálne aj vertikálne.

Lov v jednoizbovom byte: Viaceré detaily stoja za inšpiráciu

Výsledok? Byt nemá naozajstnú predsieň - a aby domáci mali príjemnejší pocit pri otváraní dverí, do priestoru je vložená vnútorná kocka - v nej sa nachádza kúpeľňa a na jej „streche" zasa spacia kója. Vnútorný box tiež delí priestor tak, aby za jeho rohom vznikla privátna zóna.


Hneď za vchodovými dverami sa nachádza biela knižnica, ktorá je zároveň šatníkom. Na jej konci stojí sedačka. Stačilo pár krokov a človek sa z „predsiene" preniesol do obývačky.

Bývanie ako zo škatuľky: Nazrite do milej garsónky, v ktorej sa využil každý centimeter!

Oproti sedačke sa nachádza jedálenský stolík a vedľa neho kuchynská linka do tvaru L. Keďže kuchynský kút je tesne pri okne, domáci si mohli dovoliť odvážnejšie gesto: vybrať si kuchynskú linku v antracitovej farbe. Tak sa jednoznačne oddelili jednotlivé funkčné zóny bývania.

NOVÁ SÚŤAŽ: Chceme vedieť, po čom chodíte! Zapojte sa a vyhrajte na webe Lepšiebývanie.sk!

Celý byt je ladený primárne do čiernej a bielej - jedinými farebnými výstrelkami sú drevené doplnky. A treba uznať, že drevo nikdy neurobí lepší dojem! Čierne alebo biele pozadie je výborným podkladom pre krásne drevené štruktúry a oblé tvary.

V galérii pod článkom nájdete viac pohľadov na tento príjemný bytík.

Autor: Nonka
Zdroj foto: Coco Lapin Design