Bytík ako lusk: Nápady, ktoré si možno odniesť z bývania 17,5 m²

Môj byt | 07.02.2019

Bývanie, ktoré má len jedinú izbu, bez predsiene a s mikrokúpeľňou ponúka viacero zaujímavých nápadov, ako pracovať s priestorom tak, aby vyzeral priestrannejší.

V tomto minibytíku býva Julia, milovníčka pečenia. Od začiatku jej teda bolo jasné, že v malom interiéri sa dokáže vzdať všeličoho - vrátane knižnice, väčšieho množstva oblečenia alebo písacieho stola, ale na kuchyni sa šetriť nebude.

Jednoizbový byt mladej ženy: Jeho optimizmus a veselé farby nabíjajú dobrou náladou

Napriek naozaj malým rozmerom bytu v ňom domáca pani vymyslela pár zaujímavých riešení, ktoré stoja za inšpiráciu.

Využiť steny
Malé byty si nemôžu dovoliť „luxus" prázdnych stien. Práve naopak, múry slúžia nielen na vešanie dekorácií - hoci aj to je dosť podstatné, aby byt vyzeral útulne. Steny sú však ideálnou príležitosťou, ako uskladniť veci tak, aby nekomplikovali upratovanie a neplnili priestor.

Zvlášť v kuchyni, v ktorej je dôležité pravidelne udržiavať hygienu. Julia využíva kuchynskú zástenu naplno - na upevnenie nožov na magnetickom prúžku alebo na vešanie kuchynského náčinia.


Biela, ale nie všade
Biela farba je priateľka malých bytov. Dobre odráža svetlo, takže aj menej slnečný byt pôsobí svetlo, opticky zväčšuje priestor, je nadčasová. Priveľa bielej farby v interiéri však môže pôsobiť „nemocnične". Aby bol byt útulný, je vhodné kombinovať ju s inými farbami a najmä, rôznymi štruktúrami, ktoré navodia dojem útulnosti.

Jednoizbový byt mladého muža: Stavil na racionalitu a striedmosť - a chýba mu len jedna vec!

Rafinované zrkadlá
Atmosféru priestrannosti a vzdušnosti pomôžu navodiť aj zrkadlá. V tomto prípade ich domáca pani - veľmi rozumne - zasadila do historizujúcich rámov, čo dodáva miestnosti romantiku a nežnosť. A tej nie je nikdy dosť, však?


Nábytok s rozumom
Pri výbere nábytku, zvlášť do malého bytu, je mimoriadne dôležité vopred si priestor presne vymerať, nakresliť si plánik a ideálne - odfotiť si ho do mobilu, aby bol vždy poruke. Tak sa nestane, že človek spontánne kúpi čosi od oka, čo nezapadne.

Jednoizbový byt ladený v dvoch farbách: Jeho elegancia je totálne nadčasová

V tomto byte stojí za pozornosť rozumne zvolený nábytok. Po prvé, nezvyčajná sedačka - otoman s bočnicou len na jednej strane, aby svetlo z okna mohlo prúdiť aj hlbšie do bytu.

A po druhé, nízka knižnica bez zadnej steny, ktorá je prístupná z oboch strán a v byte funguje ako deliaca priečka medzi vstupom a posteľou.

Pozrite si zaujímavé a hlavne inšpiratívne detaily tohto bytu - v galérii pod článkom.

Autor: Zuzana

Focus Media

Video

Diskusia