10 perfektných tipov do malého bytu: Poznáte tieto finty, ako využiť miesto?

Môj byt | 11.08.2017

V malom byte alebo internátnej izbe sa treba vynájsť, pokiaľ ide o organizáciu a uloženie vecí. Tu je pár praktických nápadov, ako si poradiť.

Miesto pod posteľou
Aj pár centimetrov pod posteľou postačí na odloženie vecí, ktoré nepoužívame denne. Navyše, ak budú mať škatule alebo zásuvky pod posteľou kolieska, môžeme do nich odkladať aj často používané veci, ako napríklad pomôcky na cvičenie, knihy alebo sezónne oblečenie.

Garsónka, ktorá využila priestor od podlahy až po strop

Namiesto nočného stolíka
V malom priestore možno nie je dosť miesta na poriadny nočný stolík. Riešením je police na stene - napríklad taká, ktorá sa dá sklopiť - alebo textilný sluha. Dlhý pás látky sa zasunie pod matrac a na boku postele prečnieva len kus s príhodnými vreckami na mobil, okuliare, knižku alebo papierové vreckovky.


Praktické vešanie

V malej miestnosti nie vždy býva dosť miesta na skrinky alebo police. Výborným riešením,a ko mať veci poruke, je zavesiť ich na stenu. Buď na pekných vešiakoch - alebo improvizovať a využiť na odkladanie kancelárske košíky, zakladače alebo pekné vrecká.

Nápady, ktoré sme si odniesli z garsónky s rozlohou 17,5 m²

Miesto za posteľou
Posteľ zvyčajne zaberá dosť veľa miesta, čiže treba rozmýšľať o tom, ako maximálne využiť priestor okolo nej. Jednak odkladaním vecí pod posteľ - alebo aj za ňu. Úzka knižnica tak zároveň funguje ako záhlavie postele.


Etážový pracovný stôl
Luxus jedinej pracovnej dosky - si môžu dovoliť len veľké priestory. V garsónke alebo malej izbe by bolo hriechom nevyužiť stenu nad písacím stolom - minimálne na upevnenie nástenky s háčikmi, no ideálne aspoň plytkej police na drobné predmety alebo kinhy.

Viac nápadov do malých priestorov nájdete v galérii pod článkom.

Autor: Nonka