Bývanie presne na mieru: Prečo mať sériovky, keď môžete mať originál?

Môj byt | 12.08.2017

Táto rodina nechcela vymeriavať nábytok, ktorý má kopec ich priateľov. Namiesto masovej výroby sa rozhodli pre život presne podľa svojich predstáv.

Nábytok zhotovený na mieru pritom nemusí byť výrazne drahší, než sériové kusy. Navyše, ak je zhotovený na mieru, lepšie splní potreby a očakávania domácich. A ak ho navrhnú skúsení odborníci nielen v stolárstve, ale aj v ergonómii, je pravdepodobné, že vydrží celé generácie.

10 praktických tipov do malého bytu: Nájdite úložný priestor na nečakaných miestach

Domácnosť, do ktorej sa môžete pozrieť, navrhli Sina Gwosdzik a Jakob Dannenfeldt, produktoví dizajnéri z ateliéru Jäll & Tofta, ktorí žijú a pracujú v Berlíne.


Výhodou bytu sú vysoké stropy, naopak nevýhodou množstvo dverí. Práve tieto dva dôvody boli rozhodujúcimi faktormi pri navrhovaní zariadenia. Väčšina bežne dostupného nábytku totiž ráta s priemernými rozmermi bývania - a staršie bytovky sa neraz vymykajú štandardu.

Moderný byt s upokojujúcim interiérom: 40 m² naplnených jednoduchou pohodou

Ústrednou miestnosťou bytu je kuchyňa. Je zariadená teplými materiálmi, ktorí jej dodávajú útulnosť - a zároveň moderným štýlom, čiže priestor pôsobí dynamicky y v duchu mladej rodiny.Kuchynská linka je jednoduchá, takmer minimalistická a zhotovená z borovicového dreva.


Svetlá podlaha a steny namaľované na bielo opticky zväčšujú celý byt. Dominantou detskej izby je jedľovo zelená skriňa a knižnica zhotovená na mieru okolo dverí. Na protiľahlej stene sa nachádza posteľ s troma zásuvkami a dreveným obložením do písmena U. Posteľ je tak chránená pred prievanom a zimou z múrov.

Veselé bývanie mladej ženy: Svetlo a optimistické farby vytvoria útulný domov

Skrine v izbe rodičov sú naopak biele a vďaka systému bez úchytiek takmer splývajú so stenou. To pôsobí upokojujúco a opticky zväčšuje miestnosť.

V galérii pod článkom nájdete viac záberov tohto moderného bývania.

Autor: Nonka
Zdroj foto: Jäll & Tofta