Hluché miesta v byte: Pozrite sa, ako sa dajú využiť!

Môj byt | 25.03.2019

Každá domácnosť má pár miest, s ktorými si nevieme poradiť - rôzne stienky, kúty, rohy, výklenky, ktoré akosi nevieme efektívne využiť či dekorovať.

Našťastie, internet je plný inšpirácií, ako sa vynájsť - a využiť aj tie najnemožnejšie miesta v byte alebo dome. Nahliadnite aj do galérie pod článkom - a nechajte sa nakopnúť múzou, ako ich premeniť na čarovné zátišia.

Rohy a kúty
Často ide o malé priestory na medziposchodí, kúty na chodbe, ktoré sú primalé na to, aby sme do nich umiestnili skriňu alebo aspoň bielizník či kreslo. Ak na nás zívajú prázdnotou ako čierna diera, možno ich premeniť aspoň na sympatickú galériu.


Úzke chodby

Predsiene, prechodové chodby alebo zádveria sú často naozaj malé - a o veľkorysej vstupnej hale tak môžeme len snívať. Samozrejme, môžu ostať celom „holé", no pre dojem útulnosti nezaškodí vyplniť ich aspoň niečím - napríklad úzkou konzolou na odkladanie kľúčov a pošty, skrinkou na topánky, ktorú ozdobíme voňavou sviečkou, pot-pourri alebo menšou izbovou rastlinou.

Inšpirujte sa: Ako si vytvoriť súkromie aj bez záclon

Okenný parapet
Stále viac ľudí rezignovalo na záclony ako zbytočné lapače prachu. S oknami „bez ničoho" sa však človek niekedy cíti ako vo výklade, hlavne v mestách s hustejšou zástavbou. Tak prečo pohľad z oboch strán okna neskrášliť pekným zátiším? Okrem izbových rastlín, ktoré môžu nielen stáť na parapete, ale aj visieť zo stropu, sa na okno hodí napríklad menšia knižnica, pár drobných sošiek - a vyznávači ezoteriky si na okne môžu hoci aj „nabíjať" polodrahokamy a rôzne kamene.Nad kuchynskou linkou

Ak vrchné skrinky nesiahajú až po strop, možno priestor využiť na odkladanie menej používaných vecí vo veľkých škatuliach (napríklad sezónne dekorácie) alebo priestor využiť na improvizovanú kuchynskú galériu. Slávnostné misy, pekáče na hus, vázy alebo ozdobné fľašky si tam nájdu svoje miesto.

Pozrite si: Byt, ktorý má 13 m² - a našiel si miesto aj na bicykel!

Nad dvermi
Priestor nad dvermi (a za nimi) patrí k najprehliadanejším v domácnosti. Pritom sa priam ideálne hodí na odkladanie vecí - od kníh až po športové potreby alebo keramiku či riad. Snáď nie je miestnosť, v ktorej by sa nezišlo viac úložných priestorov.

V galérii pod článkom nájdete viac inšpirácií.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia