Čakáte dieťatko? Tieto multifunkčné kusy nábytku vám uľahčia starostlivosť

Môj byt | 30.01.2019

Očakávanie narodenia dieťaťa je jedno z najkrajších období, ale okrem veľkej radosti so sebou prináša aj starosti. Pre malého člena rodiny musíte zariadiť detskú izbu. A oveľa viac ako na estetickom vzhľade pri nej záleží na bezpečnosti a funkčnosti.

Neustále rastie
Aj keď spočiatku si vystačíte s pár kúskami nábytku, dieťa rýchlo rastie a jeho potreby a nároky sa menia. Detskú postieľku musíte vymeniť za „normálnu", namiesto prebaľovacieho pultu potrebujete písací stôl. A tínedžer určite nebude nadšený detským nábytkom vo veselých farbách. Zariaďovanie detskej izby pokojne môžeme prirovnať k nikdy nekončiacej sizyfovskej práci. V prípade, že použijete multifunkčný nábytok, na pár rokov máte starosti zažehnané.

Prečítajte si: Chyby, ktorým sa radšej vyhnite pri zariaďovaní detskej izby

Multifunkčná komoda
Prvé roky života dieťaťa sa spájajú s prebaľovaním. Každá mamička aj otecko ocenia, ak majú na túto činnosť čo najvhodnejšie podmienky. V obchodoch síce nájdete nadstavce prebaľovacích pultov, ktoré sa dajú pripevniť ku klasickej komode, oveľa praktickejšia je multifunkčná komoda 3v1, ktorej autorom je srbský dizajnér Nemanja Kiso. Praktický kúsok nábytku vydrží až do troch rokov dieťaťa.


Ideálna do malého priestoru

Šikovný kúsok obsahuje prebaľovací pult v správnej výške, úložné priestory, postieľku a miesto na vaničku. Všetko, čo malé dieťa na začiatku potrebuje. Jednotlivé časti sú spojené stredovým stĺpom a majú kolieska, preto ich ľahko presuniete alebo zasuniete pod seba.

Vnútri stĺpa sa nachádza úložný priestor, napríklad na hračky. Prebaľovací pult má sklápaciu nohu a keď ho nepotrebujete, môžete ho zložiť. V zásuvkách je dosť miesta na prebaľovacie potreby aj detské oblečenie. A všetko máte po ruke.

Inšpirujte sa: Veselé nápady do detskej izby

Až do puberty
Výbornou voľbou je „rastúci" nábytok, ktorý vydrží od narodenia dieťaťa až do puberty. Presne taký vytvorili Heiki Must a Pavel Sidorenko pod názvom Smart Kid. Multifunkčný kus spočiatku vyzerá ako detská postieľka so zábradlím a komoda s množstvom úložného priestoru.

Keď dieťa vyrastie, jednoducho set rozoberiete na pohodlnú posteľ a písací stôl so zásuvkami. Súprava je dostupná až v šiestich rôznych farbách a vhodná pre deti až do 10 rokov.


Šikovné postele

Najdôležitejší kus nábytku v detskej izbe je posteľ. Klasická posteľ so zábradlím dieťaťu vystačí maximálne do troch rokov. Našťastie existujú postieľky, ktoré menia vzhľad ako chameleón. Stačí vybrať takú, ktorá najviac vyhovuje svojimi funkciami a štýlom.

Jednou z nich je univerzálna posteľ Stokke Sleepi, ktorá v sebe skrýva potenciál štyroch postelí a dvoch stoličiek. Využijete ju od narodenia až do desiatich rokov dieťaťa. Transformuje sa od najmenšej kruhovej postieľky až po posteľ pre väčšie dieťa. Nakoniec ju môžete rozdeliť na dve štýlové polkruhové stoličky, kde ocení aj tínedžer.

Pozrite sa: Poschodové postele, na ktorých si stolár dal záležať

Až do dospelosti
Pozornosť si zaslúži priestor šetriaca posteľ 4v1 od spoločnosti DaVinci. Z detskej postieľky a praktickej komody so zásuvkami sa vo finále zmení na veľkorysé a pohodlné lôžko s nočným stolíkom.

Posteľ má robustnú konštrukciu, ktorá vzbudzuje dôveru, že dieťatko je v bezpečí. Umožňuje štyri nastaviteľné polohy matraca a postupné predlžovanie, takže s dieťaťom doslova rastie. Dostupná je v niekoľkých odtieňoch dreva a v bielej farbe.


Inšpirujte sa detskými izbami v galérii pod článkom.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia