Farba roka 2018: Pozrite sa, ako ju začleniť do interiéru

Môj byt | 07.05.2018

Nielen šaty, ale aj steny, nábytok bytové doplnky menia svoje farby roka. Spoločnosť Pantone každoročne vyhlási trendy farbu. Potom je už len na dizajnéroch, ale aj bežných ľuďoch, ktorí chcú držať módnu líniu, aby ju začlenili do interiéru. V tomto roku to nie je až tak zložité, farba roka má fialový odtieň, ktorý sa hodí na mnoho miest.

Nové prikrývky
Deky, vankúše, obrusy, sedáky... Niektoré zo škály vymenovaných vecí už určite dosluhujú. To je dôvod nielen inovovať úžitkovo, ale aj farebne. Fialové deky, či vankúše, prípadne aj obrusy sú cestou, ako si farbu roka priviesť domov a pritom nerobiť zásadné rekonštrukcie. Odtieň fialovej sa hodí k čiernej, bielej aj červenej. Nájde si svoje miesto určite aj u vás.

Pozrite si aj: Fialové kuchyne - nie taký zlý nápad, ako sa môže zdať!

Behúne a koberce
Na privítanie hostí v predsieni, alebo napríklad pod stolík v obývačke. Okamžite uvítate návštevu v útulnom a hlavne modernom domove. Fialové koberčeky majú jednu zaujímavú výhodu. Nie sú úplne bledé, aby na nich bola vidieť každá špina, ale zároveň ale nie sú až tak tmavé, aby na nich bolo vidieť napríklad psie chlpy, alebo perie zo spálne.


Doplnky

Každý rok si do domácnosti niečo nové kúpime. Aspoň maličkosti v podobe vázičiek, šálok, alebo aj nových mištičiek. Skúste to dekoračné v novej farbe. Ale zdobiť môžete napríklad aj jarnými kvetmi. Kytica orgovánu je hyper farebne moderná aj trendy. A tá vôňa. Využite možnosť dekorovať farbami aj sezónne a namiesto narcisov tento rok môžete hrdo na parapet postaviť fialky a iné trvalky.


Inšpirujte sa: Interiéry s fialovými prvkami - majú hĺbku aj šteklivosť

Oživovanie
Farebné oživovanie je na mieste vtedy, ak už dávno premýšľate o renovácii farieb. Našťastie už dnes netreba len valčekovať. K dispozícii máme samolepiace tapety, laky, spreje. Všetko na to, aby ste si mohli do fialova obnoviť komodu, nočný stolík, alebo aspoň policu v obývačke. Nie je nič zložité dať trochu fialovej do každodennosti. Navyše je to farba, ktorá pôsobí hrejivo a pritom aj noblesne.


Obrazy

Obraz v ktorom bude dominovať fialová je veľmi zaujímavé riešenie. Dostanete modernu do bytu viacerými dverami. Po prvé zaujímavým umeleckým stvárnením a po druhé aj farebnosťou. Preto ak premýšľate o jarnej výzdobe steny, práve sme vám dilemu uľahčili.

V galérii pod článkom nájdete kopec skvelých inšpirácií na fialové interiéry.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia