FOTOINŠPIRÁCIA: 5 krokov k senzačnej spálni

Môj byt | 29.07.2018

Na čo sa najviac tešíte pri predstave domova? V top 5 iste bude vlastná posteľ. Spálňa má byť miestom, ktoré nám prinesie potrebnú úľavu a pokoj na duši.

Navodiť v spálni pocit bezpečia, útulnosti a pohodlia nielen pre telo, ale aj pre myseľ pritom nie je také ľahké, ako sa môže zdať. Neraz síce zariadime spálňu všetkým potrebným - posteľou, nočným stolíkom, mäkkým svetlom, no predsa jej chýba tá správna atmosféra. Tu je 5 tipov, ako premeniť praktickú spálňu na ozajstnémiesto odpočinku.

Prečítajte si: Ako si dobre vybrať posteľ - 6 tipov, ktoré majte na pamäti

1. Posteľ bez kompromisov
Máte vyhliadnutú posteľ snov (prirodzene, v aspoň trochu reálnych medziach), no stále zvažujete, či nepostačí nejaká lacnejšia verzia? Ak vás posteľ nenadchne, nekupujte ju. Každý deň totiž budete usínať - a každé ráno vstávať - s pocitom , že nemáte to, čo naozaj chcete. Veľa ľudí nemá to šťastie, že naozaj vie, čo chce. Ak to viete, nerobte kompromis. Radšej si na posteľ snov počkajte a našetrite.


2. Obliečky s rozumom

V katalógu alebo časopise vyzerajú spálne s pestrými obliečkami senzačne, no každodenný život v divoko sfarbenej posteli nemusí byť taký príjemný. Vhodnejšie je zvoliť posteľné obliečky neutrálnych odtieňov a pestrosť zabezpečiť menšími vankúšmi, ktoré sa dajú ľahšie vymeniť.

Pozrite si aj: Posteľ rovno pod oknom? Niekedy je to celkom dobrý nápad!

3. Prikrývky a koberce
Posteľná prikrývka je skvelým doplnkom nielen preto, že spálni dodá štýl, ani preto, že má nanajvýš praktickú úlohu - chrániť posteľné obliečky pred prachom. Nehovoriac o tom, že ak sú periny cez deň zakryté, môžeme sa zvaliť na posteľ aj cez deň, v bežnom oblečení, v ktorom sme predtým sedeli hoci aj na betónovom múriku.Posteľná prikrývka má aj podvedomú úlohu - navodzuje domácku starostlivosť, útulnosť, bezpečie a teplo.Rovnako koberce okolo postele a pod ňou.


4. Priestor nad posteľou

Aby bol dojem peknej spálne kompletný, treba myslieť na rovnováhu zariadenia. Napríklad, stena nad posteľou bude vyzerať vyváženejšie, ak na nej bude nejaký dekoračný prvok. Nemusí to byť staromódna svadobná fotografia - stačí pekná dekorácia alebo obľúbený obraz.

Nevynechajte: Ako sa vynájsť, keď na čelo postele nemáte miesto ani peniaze

5. Nočný stolík
V magazínoch o bývaní neraz nájdeme pri posteli akurát stoličku s úhľadnou kôpkou kníh. To je skvelý nápad, ak pri posteli naozaj nič viac nepotrebujeme. Ako napríklad: papierové vreckovky, krém na ruky, nočnú lampičku, kvapky do očí alebo do nosa, budík, mobil... Ak patríte k tým, čo potrebuje mať poruke viac než knižku, vhodnejšie je investovať do nočného stolíka so zásuvkou.


Inšpirujte sa peknými spálňami v galérii pod článkom.

Autor: Nonka
Zdroj foto: Daily Dream Decor

Focus Media

Video

Diskusia