Šalviové bývanie: Nazrite do bytu ladeného do sivozelenej

Môj byt | 16.08.2018

Pokoj, hebkosť a mäkké línie - to sú typické prvky tohto dvojizbového bytu s obytnou plochou 40,5 m². Interiér ladený do šalviovo zelenej, bielej a sivej vyžaruje upokojujúcu atmosfréru, ktorej ľahko podľahnete.

Nenápadné, no celkom iste nie nudné farby pôsobia nadčasovo a len zhodou náhod sú vlastne veľmi aktuálne. Kombinácia svetlého dreva na podlahe a farebných stien s bielym lemovaním dávajú priestoru vzdušnosť.

Prečítajte si: Čierna padla z trónu a na vrchole obľúbenosti je v bývaní iná farba!

Mimochodom práve biele „lemovanie" stien je skvelým trikom, ako dať izbe ilúziu priestrannosti. Stačí pár centimetrov široký biely pruh tesne pod (bielym) stropom a biele parketové lišty - a miestnosť vyzerá vyššia.

Pozrite si aj: Tajomstvo parížskych interiérov - vďaka tomuto majú neodolateľný šarm!

Byt je zaujímavý aj tým, že neobsahuje veľa vecí, ani nábytku. Domáci sa zjavne držia módneho trendu „downsizingu" či úmyselnej skromnosti. Zavalenie sa materiálnymi statkami a večné nakupovanie nových a nových vecí západnej spoločnosti už neprináša uspokojenie.

Inšpirujte sa: Zelená v interiéri dokáže navodiť magickú atmosféru

Doplnky však majú zaujímavé štruktúry a vzory, čiže priestor príjemne vyplnia aj v menšom počte. Dobrým príkladom je štruktúrovaný koberec v obývačke.


Pozrite si viac fotiek v galérii pod článkom a inšpirujte sa jeho modernou útulnosťou.

Autor: Nonka
Zdroj foto: Kvartetet Mäkleri

Focus Media

Video

Diskusia