Sexy spálňa: Super nápady pre každého

Môj byt | 17.08.2018

Spálňa nikdy nie je tak úplne dokončenou miestnosťou. Nielen preto, že treba neustále meniť obliečky, občas vymaľovať, či preskupiť nábytok. Vždy nájdeme priestor, ako by mohla byť viac sexy a to nielen počas horúcich nocí, ale aj spánku.

Dvojfarebné rámovanie
Skúste si to a uvidíte, že spálňa sa prežiari aj bez dodatočného svetla. To znamená, že dominantné prvky orámujete napríklad čiernou. Môžu to byť rámy postele, ale aj obliečky, stolíky. Rámovanie je veľmi atraktívne, pretože vtedy aj bežný vankúš bude vyzerať ako umelecké dielo v ráme.

Inšpirujte sa: Detskú postieľku využijete, aj keď deti vyrástli!

Čerstvý koral
Koralová farba má v sebe niečo medzi červenou a oranžovou. Farba koralu je v spálni šik. Koralová nie je ružová, ale má pozitívne vlastnosti hlavne pre oblasť rozžiarenia priestoru a vytvorenia príjemnej atmosféry. Mimochodom mnohí sa zhodli, že pôsobí tak trochu ako afrodiziakum. Vyskúšate?


Pásiky

Je to fakt optický zážitok, ak napríklad obliečky periny a koberčeky okolo postele zdobia pásiky, ktoré držia spoločnú líniu. Izba sa bude zdať väčšia. Zároveň tu opäť úraduje dvojfarebnosť, ktorá vyvoláva dojem pekného a čistého zdobenia.

Prečítajte si: Ako dobre vybrať posteľ? Riaďte sa týmito radami

Tlač na tlač
Nemyslíme to doslovne, no veľmi zaujímavo pôsobí miešanie vzorov a obrazcov. To dosiahnete napríklad tým, že k potlačenej stene farbou alebo tapetou priložíte čelo postele plné ornamentov. Ako dosiahnuť, aby to pôsobilo pekne nie gýčovo? Použijete jemné farby, ktoré spolu ladia. Napríklad príjemnú teplú béžovú.


Prelínanie

Zaujímavým prvokom je aj prelínanie farieb. Použite rovnakú farbu na jednu stenu spálne a napríklad na malé vankúšiky na posteli, na tienidlo lampy, alebo časť závesu. Miestnosť tak bude pôsobiť, akoby bola povystrihovaná z farebného motívu a pôsobí to priam omamne.

Pozrite sa: Posteľ rovno pod oknom? Niekedy je to celkom dobrý nápad

Viac erotická
Prečo nie? Aj tak sa drvivá časť milostného života v rodinách odohráva práve na tomto mieste. Preto je skvelé, ak okolie spálne nebude odháňať myšlienky od erotiky, ale práve naopak, pomôže vzpružiť plamienok vášne, aby ho nezadusili bežné povinnosti. Preto do spálne napríklad patrí aj erotické umenie. Akty, nahé portréty, sošky symbolizujúce milovanie. Prečo nie? Niekedy takéto vizuálne vplyvy vedia pripomenúť, prečo nie ste v posteli sami. A to večer, aj ráno.


Nazrite do galérie pod článkom a inšpirujte sa super spálňovými nápadmi!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia