Ušetrite: 5 tipov, ako si vlastnoručne zútulniť domov

Môj byt | 31.08.2018

Každý vie vyraziť do obchodu a kúpiť si niečo do domácnosti. Ak máte peniaze, môžete do bytu investovať takmer neustále. Ale čo tak okrem financií investovať do útulnosti aj vlastnú tvorivosť a kreativitu? Máme pár tipov ako si spraviť svoj vlastný voňavý a príjemný svet bývania.

Fotky z lásky
Áno, chýbajú nám fotografie. Niečo fotíme neustále, ale v princípe domovom chýbajú fotografie a to v praxi nedokáže za vás nikto vyriešiť. Skúste si vyvolať tematické fotografie. Napríklad z prírody, z lásky, z výletov, z množstva vašich zaujímavých miest. Potom ich ako série rozmiestnite napríklad aj do rámiku od obrazu alebo do srdiečka na stene, môžete ich nechať aj na špagátovej koláži. Fotografie veľmi zútulnia priestor a nikto ich namiesto vás nevyrieši. Toto je len vo vašej réžii, či bude dom plný pekných spomienok alebo nie.

Inšpirujte sa: Dekorácie so strapcami sú absolútna hitovka!

Odkazy
Trochu kreativity a máte o zútulnenie priestoru postarané. Poznáte tie známe komiksové bublinky? Práve tie sú skvelé aj v byte, na stene, alebo napríklad na rohožke, na chladničke. Môžu obsiahnuť vyznanie lásky, pekné citáty, doplnené spomienkami, nalepenými fotkami, alebo aj suvenírmi z lístkov na zaujímavé miesta a podobne. Aj vy ste si možno nechali lístky zo zaujímavých podujatí a miest a potom nevedeli čo s nimi. Tu je pre ne priestor.


Pracovné centrum

Aj to, ako máte rozmiestnené perá, písacie potreby alebo drobnosti na šitie, maľovanie, prípravu jedál rozhoduje o útulnosti. Ak si ich zavesíte napríklad na stenu, ktorá nebýva pri pracovných stoloch využitá, je to dvojnásobne dobré riešenie. Pracovný stôl bude uprataný a pohľad na domácu pracovňu bude pôsobiť útulne a nie rozhádzane.

Pozrite si aj: Brmbolce a strapce - prekvapí vás, kde všade sa hodia!

Stena kvetov
Skúste popínavé kvety aj v interiéri. Je krásne mať napríklad knižnicu obrastenú brečtanom. Ale ak to nie je možné, tak si môžete aj z umelých kvetov spraviť akoby záves na stene alebo len tak na stene. Pospájate ich k sebe, mnohé dnes vyzerajú ako živé a vás uchváti to čaro estetiky prírody. Deti kvetov bývali vždy šťastnejšie. Domov to veľmi zútulní.


Pomenujte veci

Začína sa to takými drobnosťami ako pomenovanie koreničiek v kuchyni. Je omnoho krajšie a aj funkčnejšie, ak viete, čo kde je. Potom môžete prejsť aj na názvy nádobiek s múkami, ale nemusíte tam skončiť. Čo tak pekne elegantne, graficky zaujímavo a s láskou označiť napríklad zásuvky v kúpeľni alebo aj koše na bielizeň. Domov tak bude omnoho príjemnejší a taký kontaktnejší.

Inšpirujte sa zaujímavými nápadmi aj v galérii pod článkom.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia