Tak predsa sa to dá! V tomto byte žena a muž spravili kompromis

Môj byt | 13.03.2019

Ak sa poobzeráte po svojej domácnosti - označili by ste ju skôr za ženské alebo mužské bývanie? Kompromis je totiž niekedy poriadna nuda. Ale nemusí byť!

A tento byt je toho dobrým príkladom. Dvojica hľadala vlastný štýl bývania, ktorý by niesol tak prvky ženinho zmyslu pre množstvo dekorácií, ako aj mužov zmysel pre konštrukcie a efektívne bývanie.

Inšpirujte sa: Malý, ale láskavý - tento jednoizbáčik má dušu!

Často to totiž býva tak: Ona chce na posteli či sedačke množstvo vankúšikov, on si vystačí s jedným a zvyšok pokladá za zbytočnosti. Ona by chcela útulný domov plný farieb, rastlín a zaujímavých vzorov, jemu ide hlavne o praktickosť a jednoduchosť.

A napokon urobia kompromis, ktorý v praxi vyzerá ako riadna hotelová nuda. Generický interiér, ktorý nenesie pečať ani jedného z nich. No nemusí to tak byť.


Všimnite si napríklad kuchyňu. Kuchynská linka je nanajvýš praktická - jednoduché dvierka bez úchytiek, ktoré sa bezpochyby ľahko čistia, jednofarebná pracovná doska, úplný minimalizmus.

Ale aby to nebola pre ženské oko nuda, linka je obložená zaujímavým vzorom aj farbou obkladačiek do parketového vzoru. Žiadnych tisíc „roztomilých" drobností (rozumej gýčov). Všetko je praktické - a pritom stále útulné a osobné.

Pozrite si aj: Byt so žltou sedačkou - celý sa vďaka nej kúpe v slnečnej žiare!

Podobne sa dá prechádzať celou domácnosťou. Jedálenský stôl má sklenenú dosku a kovovú konštrukciu stoličiek, no aby nepôsobil chladne či kancelársky, je obklopený živými rastlinami, starožitnými obrazmi na stene.


Viac fotiek tohto inšpiratívneho interiéru nájdete v galérii pod článkom.

Autor: Nonka
Zdroj foto: Studio Ezra

Focus Media

Video

Diskusia