5 nápadov ako udržať leto v spálni – stavte na žltú!

Môj byt | 09.05.2019

Žltá v spálni? Rozhodne! Uchovajte si kúsok leta priamo vo svojej spálni a prebúdzajte sa každé ráno so zábleskami hrejivého slnka.

Máme pre vás hneď niekoľko nápadov ako oživiť spálňu.

Žlté a zlaté odtiene rozhodne do spálne patria, aj keď máte možno v prvom okamihu pocit, že ide o príliš žiarivé tóny. Radi vás vyvedieme z omylu. Či už siahnete po odtieňoch žltej a zlatej na doplnkoch, bielizni alebo dokonca stenách, bude to fungovať.

Inšpirujte sa: Žltá - to je farba šťastného domova!

Existuje mnoho odtieňov žltej a zlatej a je možné kombinovať ich na veľkých plochách, napríklad na stenách či väčších kusoch nábytku, alebo sa rozhodnite len pre jemný dotyk slnka na doplnkoch či tkaninách.

Aj keď je aktuálne hitom intenzívna sýta žltá, nenechajte sa zmýliť. Do vašej spálne sa možno hodí iný odtieň. Vyberať môžete od odtieňov ranného slnka cez okrovú až po horčicovú a provosienkovo žltú!


Nemusíte prerábať celú spálňu. Ak netúžite po veľkej premene, využite farebnosť, ktorú v izbe máte práve teraz a dolaďte k nej vhodný odtieň žltej. Perfektne sa hodí napríklad k šedej, mätovej ale aj ružovej. Vytvoríte tak v miestnosti úplne nový pocit.

Zlaďte zlatožlté odtiene s neutrálnym odtieňom ovsa. Hľadajte zlaté akcenty napríklad na tapetách, závesoch alebo posteľnej prikrývke. Zaujímavým doplnkom sú tienidlá na lampy alebo pohodlný koberec v spálni.

Pozrite si aj: Žltá kuchynská linka vyzerá dobre v modernom aj klasickom dizajne

Nezabúdajte na kvetinové vzory, ktoré sa môžu opakovať na tapete. Ideálne sa hodia k svetlému drevenému nábytku, ktorý dodá miestnosti klasický vidiecky vzhľad.

Zlaté tóny vytvárajú nežný lesk a v kombinácii s telovou, béžovou alebo svetlomodrou farbou prinesú vašej spálni pocit sviežosti a ľahkosti. To je úplne dokonalé nielen na tmavé jesenné rána.


Ak nemáte v pláne meniť celú miestnosť či viacero doplnkov, zakryte žltou farbou dominantu spálne - posteľ. Voliť môžete medzi posteľnou bielizňou alebo poťahom na posteľ. Vyberajte len jednu z možností, aby ste sa žltou farbou nepresýtili.

Sýto žltú farbu oceníte v miestnostiach, ktoré sú zrána tmavé, doslova energetickou bombou sú spálne s dostatkom prirodzeného slnka hneď v skorých denných hodinách. Žltá je tiež dokonalá v bielych a svetlých izbách.

Nevynechajte: Žltá v kuchyni - prežiari priestor pozitívnou energiou

Namiesto jenofarebnej žltej steny vyskúšajte žlté kvetinové vzory. Ak vy alebo váš partner nemusíte práve kvetiny, súčasný vzhľad dodá miestnosti voľba geometrických vzorov, napríklad vlnoviek či jemne metalických vzorov.


Náš tip: Vyberte si len jeden kúsok v odtieni žltej. Vždy dokonalo pritiahne vašu pozornosť a bude pomyselnou korunou spálne!

Inšpirujte sa optimistickými interiérmi ladenými do žlta - v galérii pod článkom.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia