Takto oživíte predsieň a chodbu. A vraj zbytočné miestnosti!

Môj byt | 08.10.2018

Predsieň je často v našich domovoch len hluché miesto. V porovnaní s obývačkou venujeme tomuto priestoru pri zariaďovaní neuveriteľne málo pozornosti. Pritom je tým prvým, ktorý nás víta pri príchode domov. Ako nás naladí, je už len na nás.

Čiernobiela

Hovorí sa, že nič na svete nie je čiernobiele, ale predsieň takou byť môže. Tieto dva odtiene sú výrazne nápadné, ohraničené, sú trendy a nikdy nevyjdú z módy. Sú zároveň dostatočne vizuálne silné, aby zakryli aj to, že možno nie vždy sú topánky na poličkách uložené pekne. Ak čierno-bielu kombináciu doplníte farebným umením, je to predsieň ako lusk.

Ostatní práve čítajú: Interiérové rastliny, ktoré vám zabezpečia zdravie 

Vintage štýl

Je skvelé mať zariadený vstup do domu v znamení minulosti. Dôvodom je nielen to, že tieto staré predmety majú svoju energiu, ale aj fakt, že ide o zaujímavú možnosť, kde môžete odložiť napríklad veci, ktoré mal dedo vášho deda a do moderného interiéru sa už nehodia. Navyše, predsieň v starožitnom štýle je dnes moderná aj v hypermoderných domovoch.

 

Geometria je v kurze

Ak chcete niečo moderné, máme super tip. Geometrické vzory sú veľmi atraktívne. Môžete skúsiť atypické tvary lustra, pravidelné uhly na tapete alebo využiť aj geometriu pravidelných línií na obrazoch a umeleckých doplnkoch. Geometria nemusí byť len predmet na hodinách matematiky, ale aj téma vašej predsiene.

Ostatní práve čítajú: A vraj Zúfalá manželka! Takto si Eva Longoria žije 

Fotky a sedenie

Možno to muži poznajú lepšie ako ženy. Pred odchodom z domu sa vždy čaká ešte na nejaké detaily a prezliekanie šiat polovičky. Predsieň je skvelá nielen na privítanie, ale aj na skrátenie chvíľ čakania pred odchodom z domu. Preto si určite dajte do priestoru niečo na sedenie a ozdobte ho peknými rodinnými fotkami. Tie vás príjemne naladia pri príchode domov, ale umožnia aj spomínať na príjemné zážitky, dovolenky, deti. To všetko vám skráti aj inak nepríjemné chvíle vyčkávania.

 

Rodinné striebro

Nemyslíme to doslovne, ale ak máte byť na čo hrdý, tak predsieň je ideálne miesto na prezentáciu rodinného bohatstva. Fotografie predkov, rodokmeň, v niektorých rodinách sa zachovali aj erby alebo rodinné klenoty. Takto už predsieň privíta hostí čarom svojej rodiny a pre vás bude vždy znamením, kam patríte a kam sa vraciate, keď idete domov.

Ako premenili hluché miesto predsiene na niečo veľmi útulné niektorí z vás, si môžete pozrieť v našej galérii.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia